اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
29 دی 1398 29 دی 1398
14:33 14:33

جدیدترین آمار واردات تلفن همراه

 در هشت ماهه نخست امسال هشت میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۹۶ عدد گوشی همراه در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 2.5 برابر است.

واردات گوشی ۲.۵ برابر شد

به گزارش سلام نو، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت (صمت) حاکی از ۲.۵ برابر شدن واردات گوشی همراه در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

بر اساس این آمار در هشت ماهه نخست امسال مجموعا هشت میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۹۶ عدد گوشی همراه در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به واردات سه میلیون ۵۴۲ هزار و ۳۳۳ گوشی همراه ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته ۱۵۲.۶ درصد افزایش داشته است.

آمار ها نشان می‌دهد در این مدت سه میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۰۰ گوشی مسافری و پنج میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۹۶ گوشی همراه واردی در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به هشت ماهه اول سال گذشته به ترتیب ۱۱۷.۸ و ۱۷۹.۳ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مصرف کشور به صورت ماهانه چیزی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه است، اما اخیرا رئیس این انجمن گفته بود که در حال حاضر شرکت‌های واردکننده با مشکلات عدیده‌ای در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش مواجه هستند و در صورت ادامه این روند به احتمال زیاد بازار شب عید متلاطم خواهد بود.

در این میان به نظر می‌رسد تولید گوشی همراه در هشت ماهه نخست امسال با کاهش مواجه بوده، به‌طوری‌که در این مدت ۲۴۶ هزار و ۶۶۱ گوشی همراه تولیدی در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به ثبت ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ عدد در مدت مشابه سال گذشته ۱۵.۳ درصد کاهش داشته است. این در حالی است که تولید موبایل در هفت ماهه امسال رشد ۷.۲ داشته است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سیگار برگ چگونه وارد کشور می شود؟

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: امسال هیچ مجوزی برای واردات سیگار ...

وزن صادرات 4 برابر واردات شد

سیدمهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک کشور گفت: صادرات کشور به 115 میلیون تن رسیده است.

واعظی: باید برای مردم برنج ارزان تهیه کنیم

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید برای مردم برنج ارزان تهیه کنیم و واردات آ...

علت رکود بازارهای جهانی موبایل چیست؟

کارشناسان و تحلیلگران، علت رکود بازارهای جهانی موبایل را افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند،...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news