اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
29 دی 1398 29 دی 1398
15:14 15:14

کدام مسئولان اجرایی امروز از مجلس تذکر کتبی گرفتند؟

علی اصغر یوسف‌نژاد عضوهیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را اعلام کرد.

صحن مجلس

به گزارش سلام نو، علی اصغر یوسف‌نژاد در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان را به شرح زیر قرائت کرد:

نادر قاضی‌پور به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم تعیین تکلیف خانواده‌هایی که موفق به دریافت بسته معیشتی نشده‌اند. به رئیس جمهور: تخصیص و تأمین اعتبار رزمندگان معسر.

بهروز نعمتی به رئیس حمهور: رسیدگی به نوع برخورد و عدم توانایی معاون پارلمانی وزارت علوم و عدم رسیدگی به مطالبات موکلان که توسط نمایندگان محترم بررسی شده است.

علیرضا محجوب به رئیس جمهور و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم تسریع در معرفی رئیس صندوق بازنشستگی کشور.

احمد سالک به وزیر آموزش ‌و پرورش: هر چه سریع‌تر نسبت به تغییر مدیریت دانشگاه فرهنگیان اصفهان اقدام کنید زیرا دلسوزان انقلاب اسلامی شدیدا نسبت به آینده آموزش و پرورش نگران هستند.

حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر نفت: در فصل سرما کمبود کپسول گاز، شرایط را بر مردم سخت و قیمت آن را افزایش داده است. لطفا تدبیر کنید تا این مشکل برطرف شود. به رئیس جمهور: اظهارات جنابعالی در مراسم انتخاب و معرفی نمونه ملی بخش کشاورزی درخصوص جمعیت برخلاف سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در ۳۰ اردیبهشت ۹۳ است. به وزیر ورزش و جوانان: لغو میزبانی ایران مسابقات لیگ قهرمانی آسیا فراتر از نگاه ورزشی است. با استفاده از ظرفیت‌های موجود و توجه به فراهم شدن شرایط تصدی نایب رئیسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا، نگرانی نمایندگان کشورمان و طرفداران عزیز فوتبال را برطرف کنید.

سید محمدجواد ابطحی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لازم است در ماه های پایانی سال تمهیدات مناسب جهت تامین کالاهای مورد نیاز مردم و نظارت بر قیمت اجناس صورت گیرد تا شاهد گرانی افسارگسیخته نباشیم. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لازم است نظارت کنید تا عیدی مصوب کارگران کامل و به موقع پرداخت شود. تذکر به رئیس جمهور: چرا نسبت به اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، مستمری بگیران و امکان برخورداری بازنشستگان و مستمری بگیران از امکاناتی که شاغلان استفاده می‌کنند، اقدام نمی‌کنید؟

نصرالله پژمانفر  به رئیس جمهور: چرا با وجود ظرفیت بالای تبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه و بازار بزرگ ۶۰۰ میلیون نفری در همسایگی ایران از این ظرفیت‌ها جهت توسعه اقتصاد کشور استفاده نمی‌شود؟

محمدمهدی مفتح به رئیس جمهور: پرداخت یارانه معیشتی به تمام مشمولان آن طرح که غالب بر ۶۰ میلیون نفر اعلام فرمودید و ایجاد تسهیلات لازم برای پیگیری افرادی که خود را مشمول آن طرح می دانسته‌اند و به آن‌ها تعلق نگرفته است. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: حذف سقف تعیین شده برای ارائه خدمات درمانی، آزمایشگاهی و بهداشتی برای موسسات طرف قرارداد بیمه تأمین اجتماعی.

منصور مرادی به وزیر نفت: نارضایتی مردم از مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان به دلیل عدم موافقت با واگذاری شعبات گاز به مناطق حاشیه شهرها.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مجلس شورای اسلامی تعطیل شد

محمد علی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد جلسات علنی هفته آینده مجلس به دلیل جلوگی...

روحانی برای دفاع از خاوازی به مجلس می‌رود

معاون پارلمانی رییس جمهور از حضور رئیس جمهور در جلسه هفته آینده مجلس برای دفاع از برن...

موافقت مجلس با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها / ادامه سال تحصیلی در تابستان

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا با...

لاریجانی: ما سکوت می‌کنیم تا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ را اصلاح کند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ما مطابق قانون، سکوت پیشه می‌کنیم. لای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news