اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
29 دی 1398 29 دی 1398
16:59 16:59

افشاگری روزنامه کویتی از مجروحان آمریکایی در حمله موشکی ایران

روزنامه کویتی القبس نوشت: یک تیم پزشکی آمریکایی در بیمارستان نظامی در کویت حضور دارند و آسیب دیدگان حملات موشکی ایران را معالجه می کند.

عین الاسد

روزنامه کویتی القبس جزئیاتی جدید در رابطه با زخمی شدن نظامیان آمریکایی در حمله موشکی ایران به عین الاسد و انتقال این نظامیان به کشور کویت منتشر کرد.

به گزارش سلام نو، روزنامه القبس کویت به نقل از برخی رسانه های آمریکایی نوشت که ترامپ و فرماندهان پنتاگون در هفته اول از زخمی شدن نظامیان آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد خبر نداشتند.

این روزنامه کویتی به نقل از روزنامه بیزینس اینسایدر اعلام کرد  که برخی از نظامیان آمریکایی که در اثر حمله ایران زخمی شده بودند به اردوگاه"عریفجان" کویت انتقال داده شدند و برخی دیگر به مرکز پزشکی"لاندستول" آلمان منتقل شدند تا در آنجا معالجه شوند.

این روزنامه با اشاره به اینکه ترامپ و ارتش آمریکا پیش از این اعلام کرده بودند که هیچ یک از نظامیان آن ها آسیب ندیده است اما ارتش آمریکا روز جمعه در موضعی دیگر اعلام کرد که 11 نظامی آن ها دچار سوختگی شده است.

این روزنامه کویتی در ادامه با اشاره به اینکه پنتاگون تا یک هفته بعد از حمله موشکی ایران از زخمی شدن 11 نظامی آمریکایی خبرنداشته است، به نقل از برخی منابع نوشت: سطح آسیب دیدگی برخی  از این نظامیان آمریکایی شدید و برخی دیگر متوسط است.

این منابع همچنین اعلام کردند که برخی دیگر از نظامیان آمریکایی در نواحی مختلف بدنشان دچار سوختگی شدند و برخی نیز ترکش به آن ها اصابت کرده است.

این منابع در ادامه با اشاره به اینکه پایگاه هوایی احمد الجابر مساحت گسترده ای برای نیروهای آمریکایی و هم پیمانان آن ها دارد و این مساله درچارچوب توافقات دفاعی مشترک میان دو کشور است، افزودند: یک تیم پزشکی آمریکایی که در بیمارستان نظامی در کویت حضور دارند آسیب دیدگان حملات موشکی ایران را معالجه می کند.

این منابع همچنین اعلام کردند که برخی دیگر از نظامیان آمریکایی که در حمله ایران آسیب دیده اند اکنون در داخل عراق در حال درمان هستند زیرا زخم های آنان سطحی بوده و نیازی به انتقال به کویت نداشتند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سیلی کوچک ایران به آمریکا در حوزه جنگ الکترونیک

سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: آمریکایی ها در حمله به عین الاسد یک ...

انتقال نیروهای کانادایی در عراق به کویت

جاناتان فانس اعلام کرد ۵۰۰ نظامی کانادایی در عراق به صورت موقت به دلایل امنیتی به کوی...

سفیر ایران با رئیس پارلمان کویت دیدار کرد

محمد ایرانی امروز با مرزوق الغانم، رئیس پارلمان کویت دیدار و گفت وگو کرد.

واکنش اولین کشور عربی به شهادت سردار سلیمانی؛ نگرانیم!

سخنگوی رسمی دولت کویت، بدون اشاره به ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: تحولات...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news