اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
29 دی 1398 29 دی 1398
18:25 18:25

طرح آشوب آمریکا در جنوب عراق فاش شد

حافظ آل بشاره، کارشناس امنیتی گفت: طرحی برای ایجاد آشوب در استان‌های جنوبی عراق وجود دارد که  در پاسخ به تصمیم برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور انجام می‌شود.

عراق

یک کارشناس امنیتی از طرحی آمریکایی برای ایجاد آشوب در استان‌های جنوبی عراق در پاسخ به تصمیم برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور خبر داد.

به گزارش سلام نو، به نقل از سایت الموقف العراقی، حافظ آل بشاره، کارشناس امنیتی در گفت‌وگویی مطبوعاتی اظهار کرد: طرحی برای ایجاد آشوب در استان‌های جنوبی عراق وجود دارد که با تعطیل کردن ادارات دولتی و موسسه‌های آموزشی توسط گروه‌های نقاب‌دار با هدف براندازی دولت‌های محلی و حمایت مالی آمریکا در پاسخ به تصمیم برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور انجام می‌شود.

آل بشاره گفت: تظاهرکنندگان عراقی اقداماتی که در استان‌های مرکزی و جنوبی انجام می‌شوند از جمله آتش زدن دانشگاه‌ها، تعطیلی ادارات دولتی، بستن راه‌ها، تخریب دارایی‌ها، آتش زدن بازارها و ایجاد آشوب را انجام نداده و آن را تایید نمی‌کنند.

این کارشناس امنیتی با اشاره به اینکه گروه‌های حمله‌کننده گروه‌های خلافکار سازماندهی شده‌ای هستند که بر اساس طرحی برای نابودی حاکمیت عراق در مرکز و جنوب این کشور، ایجاد آشوب و تخریب و اشغال مناطق شیعه‌نشین حرکت می‌کنند، گفت: آنچه در جریان است، اعلام جنگی داخلی است که آمریکا آن را با کمک گروه‌های مزدور که هیچ ارتباطی با تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و تحصن‌های قانونی ندارند، اجرا می‌کند.

وی افزود: این طرح شامل سرنگونی دولت‌های محلی در استان‌ها و در ادامه اعلام روسای گروه‌ها به عنوان حاکمان مناطق با دستور مستقیم آمریکاست. گروه‌های حمله‌کننده در پاسخ به تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، از همان شیوه‌ها و راهکارهای هجومی شناخته‌شده داعش استفاده کرده و هدایت آن‌ها را چهره‌هایی در تشکیلات داعش بر عهده دارند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازارهای جهانی در تلاش برای رهایی از تب کرونا

پس از سقوط ارزش بازارهای سهام در اروپا و آمریکا شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه نیز با کاه...

۱۲ داعشی در موصل و کرکوک دستگیر شدند

در ورودی شهر موصل 5 تروریست داعشی در یک مرکز ایست و بازرسی دستگیر شدند.

جلسه رسیدگی به پرونده استرداد آسانژ به آمریکا آغاز شد

جلسات دادرسی مساله ضرورت استرداد جولیان آسانژ به آمریکا امروز در دادگاهی در انگلیس بر...

رزمایش دریایی عربستان و آمریکا آغاز شد

خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد رزمایش دریایی مشترک یگان‌های دریایی عربستان و آمریکا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news