اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
29 دی 1398 29 دی 1398
19:42 19:42

محال بودن رهگیری موشک‌های بالستیک ایران

 رأی الیوم درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آورده است: در این حمله قدرت موشک‌های بالستیک ساخت ایران نشان داده شد که توسط سامانه آمریکایی پاتریوت قابل رهگیری نبودند.

رای الیوم: موشک های ایران غیر قابل رهگیری هستند

به گزارش سلام نو، یک رسانه عرب زبان گزارش داد: حمله موشکی روز هشتم ژانویه ایران به پایگاه آمریکای، قدرت موشک‌های بالستیک ساخت ایران و محال بودن رهگیری این موشک‌ها با سامانه آمریکایی پاتریوت را نشان داد.

رأی الیوم در مطلبی با اشاره به حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آورده است: حمله موشکی روز هشتم ژانویه ایران به پایگاه آمریکایی قدرت موشک‌های بالستیک ساخت ایران را نشان داد و محال بودن رهگیری این موشک‌ها با سامانه آمریکایی پاتریوت را آشکار کرد.

این رسانه می‌نویسد: تحلیلگران در تعجب هستند که چگونه سامانه‌های دفاعی آمریکایی نتوانستند که موشک‌های بالستیک ایران را رهگیری کنند. «سپاستین ووربلین» تحلیلگر امور نظامی این را به مثابه معضلی دانسته است که بسیاری آنرا نگران کننده و نقطه ضعف می‌دانند.

رأی الیوم آورده است: پنتاگون پایگاه‌های نظامی خود را با پاتریوت مشهور تجهیز کرده است و این سامانه ویژه رهگیری و انهدام موشک‌های بالستیک است اما موفق به رهگیری موشک‌های ایرانی که دو پایگاه نظامی آمریکا را هدف قرار دادند، نشد. شکست پاتریوت که قبلاً در عربستان در مقابل موشک‌های شلیک شده از سوی حوثی ها هم ناکارآمدی آنها ثابت شده بود، تکرار شد.

این رسانه گزارش داد: حمله موشکی ایران به مثابه فرصتی برای فناوری نظامی آمریکایی و نشان دادن برتری آن بود. اگر موشک‌های بالستیک شلیک شده رهگیری می‌شدند می‌توانست این اعتماد را در میان ارتش آمریکا برای هر رویارویی با ایران در آینده ایجاد کند و از سویی اعتماد به صنایع دفاعی آمریکایی را بالا ببرد و وجهه‌ای مثبت در حمایت از پاتریوت در برابر اس ۴۰۰ ارائه دهد.

رأی الیوم نوشت: آمریکا قبل از ترور قاسم سلیمانی کشتی‌های جنگی خود را از خلیج فارس به ویژه ناو هواپیمابر ترومن را دور کرده و آنها را از دسترس موشک‌های ایرانی از بیم غافلگیری نظامی دور کرده بود.

مهر

اخبار مرتبط

icon news

اعتراف جدیدآمریکا در حمله موشکی سپاه

 وزارت دفاع آمریکا در اعترافی جدید اعلام کرد که آمار تلفات انتقام موشکی ایران به پایگ...

کسی از این پسر که پس از بمباران عین‌الاسد مفقود شده خبری دارد؟ + فیلم

یک سرباز آمریکایی حاضر در عین الاسد پس از مورد هدف قرار گرفتن این پایگاه توسط ایران ن...

کمک پنهانی چین برای توسعه برنامه موشک‌های بالستیک عربستان

 سازمان اطلاعات آمریکا متوجه شده که سعودی‌ها برای توسعه برنامه موشک‌های بالستیک خود ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news