اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
30 دی 1398 30 دی 1398
15:23 15:23

ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید به کجا رسید؟

شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد که از ۱۹۵ هزار واحد تعهد شده برای ساخت در شهرهای جدید تا پایان دی ماه،  ۱۶۱ هزار و ۲۵۳ واحد دارای برنامه و جانمایی شده است.

آخرین وضعیت ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید اعلام شد

به گزارش سلام نو، بر اساس اعلام شرکت عمران شهرهای جدید از ابتدای آغاز برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تاکنون تعداد ۱۶۱ هزار و ۲۵۳ واحد در سطح شهرهای جدید جانمایی شده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، اطلاعات منتشر شده از آخرین وضعیت برنامه اقدام ملی برای تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید حاکی از این است که تا پایان دی ماه امسال از ۱۹۵ هزار واحد تعهد شده برای ساخت در شهرهای جدید تا کنون ۱۶۱ هزار و ۲۵۳ واحد دارای برنامه و جانمایی شده و ۳۳ هزار و ۷۴۷ واحد در حال جانمایی هستند.

براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته، این پروژه در سه بخش خودمالکی با تعهد ساخت، مشارکت (مشارکت در ساخت واحد مسکونی و مشارکت در محله سازی) و همچنین آماده سازی در حال اجراست که در ۲۱ شهر جدید موجود تا کنون ۲۰ هزار و ۵۷۱ واحد در قالب خودمالکی، ۱۱ هزار و ۵۰۵ واحد تحت عنوان مشارکت و ۳۰ هزار و ۱۰۴ واحد در قالب پروژه های آماده سازی شروع و یا در شرف اجرا هستند.

بر اساس آخرین آمار گزارش شده  اکنون عملیات اجرایی تعداد ۶۲ هزار و ۱۸۰ واحد در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید آغاز و ۹۹ هزار و ۷۳ واحد در شرف اجرا هستند.

طبق برنامه‌ریزی اولیه ۲ هزار۵۲۲ واحد برای شهر جدید اندیشه، ۲۵هزار ۳۲۷ واحد برای شهر جدید پرند، ۱۹هزار واحد برای شهر جدید پردیس، ۲۱هزار واحد برای شهر جدید هشتگرد،۱۸ هزار واحد برای شهر جدید فولادشهر، ۲۱هزار واحد برای شهر جدید بهارستان، ۲۵۰۰ واحد برای شهر جدید مجلسی، ۱۵هزار ۴۰۰ واحد برای شهر جدید گلبهار، ۵۰۰ واحد برای شهر جدید بینالود، ۲۵۰۰۱ واحد برای شهر جدید صدرا، ۱۷هزار واحد برای شهر جدید سهند، ۲۲۵۰ واحد برای شهر جدید عالیشهر، ۴هزار۸۰۰ واحد برای شهر جدید سیراف، ۶هزار ۳۰۰ واحد برای شهر جدید مهاجران، ۶۱۰۰ واحد برای شهر جدید امیرکبیر، ۳۰۰ واحد برای شهر جدید علوی، ۲۰۰ واحد برای شهر جدید شیرین شهر، ۱۰۰ واحد برای شهر جدید رامین، ۲۰۰ واحد برای شهر جدید رامشار، ۴۵۰۰ واحد برای شهر جدید تیس و ۳۰۰۰ واحد برای شهر جدید ایوانکی در این برنامه در نظر گرفته شده و در تعهد ساخت آن ها قرار گرفته است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ چقدر خواهد بود؟

حمید حاج‌اسماعیلی، یک کارشناس حوزه کار گفت: حداقل دستمزد کارگران در سال آینده بیش از ...

تقاوت قیمت مسکن ملی با مسکن مهر چیست؟

قیمت‌ واحدهای طرح مسکن ملی مانند مسکن مهر یک عدد از پیش تعیین‌شده نخواهد بود و این قی...

دلیل بن بست در بازار مسکن چیست؟

حسین‌عبده‌تبریزی، اقتصاددان و صاحبنظر برجسته بخش مسکن گفت: آنچه عامل ادامه روند رشد ق...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news