اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
01 بهمن 1398 01 بهمن 1398
14:50 14:50

هلاکت سرکرده داعش در دیرالزور

سخنگوی عملیات نیروهای ویژه آمریکا در دیرالزور اعلام کرد در جریان عملیات مشترک آمربکا با نیروهای قسد، مسؤول معاملات نفتی و گازی گروه تروریستی داعش کشته شد.

پرچم داعش

به گزارش سلام نو، مسوول معاملات نفتی و گازی گروه تروریستی داعش در جریان عملیات مشترک آمربکا با نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شهر دیرالزور سوریه کشته شد.

سخنگوی عملیات نیروهای ویژه آمریکا در دیرالزور با ارسال ایمیلی به شبکه خبری سی ان ان عربی اعلام کرد، ابو الورد العراقی از مدت‌ها قبل یکی از فرماندهان برجسته داعش بود که مدیریت درآمدهای نفتی و گازی این گروه تروریستی را بر عهده داشت در عملیاتی در بامداد ۱۵ ژانویه جاری  در دیرالزور سوریه هدف قرار گرفته و کشته شد اما خبر آن روز دوشنبه در توییتر نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام شد.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای قسد روز دوشنبه با انتشار توییتی اعلام کرده بود، ابو الورد العراقی، مسوول نفت داعش و پشتیبان مالی گروهک‌های مخفی آن کشته شد. وی همچنین مسئول نظارت بر حملات داعش در منطقه بود.

مرکز اطلاع‌رسانی قسد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان‌های مبارزه با تروریسم قسد ۱۴ ژانویه عملیات نظامی در دیرالزور انجام دادند که در جریان آن درگیری‌هایی با گروه‌های مسلح شکل گرفت و به کشته شدن ابوالورد العراقی و شخص دیگری که هویتش شناسایی نشده و نیز کشف و ضبط مقدار زیادی مهمات و اسناد ختم شد.

مسوول عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در دیرالزور افزود: تیم مشترک عملیات ویژه بخشی از ماموریت یک حمله تاکتیکی و نه هوایی بود.

وی در ادامه گفت: داعش به دنبال آن است بر نفت موجود در شرق سوریه تسلط پیدا کند زیرا منبع درآمدهایش است لذا ما به شرکای خود در سوریه برای ممانعت از اجرای این طرح کمک می‌کنیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

داعش ۱۱ چوپان سوری را اعدام کرد

برخی منابع محلی در حومه رقه اعلام کردند یک گروه داعشی 11 چوپان سوری را اعدام کرده و د...

بازداشت سرکرده داعش در ترکیه

پلیس مبارزه با تروریسم ترکیه اعلام کرد یکی از سرکرده‌های سابق گروه تروریستی داعش را د...

حمله داعش به کرکوک

طبق اعلام واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق، تروریست‌های داعش به منطقه القریه العصریه در ک...

حمله داعش به حوالی کرکوک

 چهارغیرنظامی روز سه‌شنبه در حمله داعش به روستایی در استان کرکوک عراق کشته شدند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news