اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
01 بهمن 1398 01 بهمن 1398
16:17 16:17

پردیس ملت آماده ی میزبانی از جشنواره فیلم فجر

به گفته ی مدیرعامل موسسه تصویر شهر که پردیس ملت زیر نظر آن اداره می شود ، اقدامات لازم برای میزبانی شایسته از اهالی رسانه در جشنواره سی و هشتم فجر صورت گرفته است . 

به گزارش سلام نو ، نشست رسانه‌ای هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر امروز سه‌شنبه اول بهمن در این موسسه برگزار شد.

نایب‌رئیس موسسه تصویر شهر که از یک سال پیش به عنوان مدیرعامل در این موسسه حضور دارد، گزارشی از یک سال حضور خود ارائه کرد.

میرزاخانی در ابتدای این نشست گفت: موسسه تصویر شهر به عنوان بازوی اجرایی سینمایی شهرداری از سال 83 فعالیت خود را شروع کرد و حدود 200 اثر در حوزه فیلم و سریال تولید کرده است. مدیرعامل موسسه تصویر شهر گفت: حدود دو سال است که تولید نداشتیم، چون به دلیل بهسازی پردیس‌های سینمایی امکان هزینه‌کرد نداشتیم. اما قرار است به زودی یک سریال مشارکتی 90 قسمتی با همکاری سیمافیلم بسازیم که جزئیات آن بعدا اعلام خواهد شد.

سوددهی پردیس‌های سینمایی تصویر شهر

این مقام مسئول گفت: مدیریت پردیس‌های ملت، راگا (در شهرری با 610 صندلی)، تماشا (در یافت‌آباد با 640 صندلی) و رازی (در میدان هلال‌احمر گمرک) و آزادی (به صورت مشارکت با حوزه هنری) و باغ کتاب (که در اختیار سازنده به صورت اجاره است و سال آینده قرارداد آن تمام می‌شود) با شهرداری است.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره فیلم شهر هم یکی دیگر از مأموریت‌های موسسه تصویر شهر است که دوره گذشته با جذب حامی مالی توانستیم هزینه‌ها را تأمین و این جشنواره را برگزار کنیم.

میرزاخانی اضافه کرد: بازسازی و بهسازی سیستم‌های هواساز، تعمیر و مرمت سرویس‌های بهداشتی، از جمله اقداماتی است که موسسه تصویر شهر در اکثر پردیس‌های زیرنظر خود به ویژه تماشا داشته است. این پردیس به جهت نزدیکی به 50 مدرسه، میزبان مطلوبی برای دانش‌آموزان است و امسال 15 هزار دانش‌آموز را پذیرا بودیم و حدود 10درصد مخاطبان آن افزایش یافت و مجموعه حدود 800 میلیون تومان درآمد در 9ماهه امسال کسب کرده و جزء پردیس‌های زیان‌ده نیست.

مدیرعامل موسسه تصویر شهر خاطرنشان کرد: تجهیزات همه سینماهای ما به سیستم پروژکتور لیزری تجهیز شده و به زودی پرده‌های آن‌ها هم تعویض خواهد شد. پردیس راگا هم 12 هزار دانش‌آموز را در زنگ اکران میزبانی کرده است و از نظر فروش، 30 درصد افزایش درآمد داشتیم و تا اکنون در سال جاری یک میلیارد تومان فروش داشته است.

میرزاخانی با بیان اینکه سینماروهای حرفه‌ای کشور کمتر از 500 هزار نفر هستند، درباره پردیس رازی خاطرنشان کرد: این پردیس به شدت زیان‌ده بود و حتی 2 سالن آن به تالار عروسی تبدیل شد! برنامه‌ریزی کردیم و بلیت‌های آن در تمام ایام آن با مجوز وزارت ارشاد نیم‌بها شد و اکنون بالاترین رشد درآمد را با 44 درصد و 28 درصد افزایش مخاطب داشته‌ایم. امیدواریم در پایان سال این پردیس دیگر زیان‌ده نباشد. تلاش داریم در آنجا 2 سال کوچکتر 80 نفره بسازیم.

مدیرعامل موسسه تصویر شهر درباره پردیس ملت که مهمترین پردیس این موسسه است و از سال 87 راه‌اندازی شده، گفت: این پردیس روزگاری اولین سینمای ایران بود اما تا رتبه 17-18 افت کرد. ضعف‌های این پردیس را شناسایی کردیم که مهمترین آن نداشتن پارکینگ بود. با مساعدت شهردار، زمینی به مساحت حدود یک هکتار را آزادسازی و پارکینگی با ظرفیت 700 خودرو ایجاد کردیم. همچنین مجموعه فودکورت با ظرفیت 800 صندلی ایجاد کردیم. پرده‌های پردیس را از 4 سالن به 12 سالن افزایش دادیم که یکی از آن‌ها سالنی چندمنظوره است و به دلیل مجاورت یا گالری مجموعه، امکان برگزاری حراج‌های هنری را هم داراست.

رایزنی با تاکسی‌های اینترنتی برای حمل و نقل

میرزاخانی خاطرنشان کرد: با یکی از تاکسی‌های اینترنتی تعامل داشتیم و به مخاطبان از 50 تا 100 درصد تخفیف داده خواهد شد.

وی گفت: اگر عملکرد مالی پردیس ملت منفی است، بخاطر هزینه‌هایی است که در آن انجام داده‌ایم.

این مدیر سینمایی تصریح کرد: بین 15 تا 20 میلیون تومان برای هر صندلی سینما هزینه می‌شود. اما برای پردیس ملت با برنامه‌ریزی توانستیم هر صندلی را با کمتر از 10 میلیون تومان بسازیم و اکنون حدود 900 صندلی به کل مجموعه اضافه شده است. ضمن اینکه حدود یک میلیارد تومان برای سیستم صوتی پردیس ملت هزینه کرده‌ایم.

برگزاری نشست‌های فیلم‌ها در سالن 240 نفره

وی با اذعان به نقص‌هایی که پردیس ملت برای میزبانی از یک جشنواره سینمایی دارد، گفت: رایزنی با اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه برای تقویت آنتن‌دهی انجام و دکل‌های تقویتی نصب شد. با توجه به اینکه وارد دهه پنجم انقلاب اسلامی شده‌ایم، تلاش داریم میزبانی باشکوهی از جشنواره فیلم فجر داشته باشیم.

میرزاخانی همچنین گفت: فضای گالری پردیس سینمایی ملت که پیش از این با چیدن صندلی محل برگزاری نشست‌های جشنواره فجر بود، به یک سالن مجهز با ظرفیت 240 صندلی تبدیل شده که دارای سن است و امسال به شکلی بهتر از گذشته، محل برگزاری نشست‌های رسانه‌ای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

میرزاخانی افزود: پردیس ملت در برابر زلزله تا 8 ریشتر مقاوم است و از نظر استانداردهای حوادث در رتبه بالایی قرار دارد. همچنین تمام سالن‌های آن برای معلولان رمپ دارد.

وی یادآور شد: سینمای بهاران و خاوران برای نمایش فیلم در حال تجهیز است و بناست با توجه به سیاست‌های سازمان، یک یا دو پرده سینمایی در فرهنگسراها را تجهیز کنیم تا نهایتا 40 سالن با امکان نمایش فیلم هم اضافه شود.

مدیرعامل موسسه تصویر شهر یادآور شد در تمام دنیا مرسوم است که شهرداری‌ها حامی رویدادهای هنری هستند، امسال هم شهرداری تهران حامی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است./فارس

اخبار مرتبط

icon news

جدول ارزشیابی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از نگاه منتقدین و نویسندگان پایگاه خبری سلام نو

چند روزی از اختتامیه سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر گذشته می گذرد و فرصت خوبی است که بعد...

نقد فیلم «خروج» / فاصله گرفتن حاتمی کیا از دوران اوجش / فیلمی جاده ای و خسته کننده

ابراهیم حاتمی کیا همواره حضور پر سر و صدایی در ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر داشته است...

نقد فیلم «خون شد» / فیلمی ضعیف در کارنامه مسعود کیمیایی

«خون شد» سی امین اثر مسعود کیمیایی کارگردان سرشناس فیلم‌های جریان ساز سینمای ایران بع...

نقد فیلم «لباس شخصی» / فیلمی پیچیده همانند حزب توده

لباس شخصی فیلمی سیاسی و تاریخی است که به اتفاقات دهه شصت و فعالیت حزب توده در ایران م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news