اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 30 بهمن 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
09:33 09:33

میزان خسارت سیل سیستان و بلوچستان اعلام شد

ارجمندی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: مجموعه خسارات برآورد شده سیستان و بلوچستان تا کنون ۳۳۰۰ ‌میلیارد تومان است.

سیلاب در سیستان و بلوچستان

به گزارش سلام نو، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: حجم سیلاب اخیر سیستان و بلوچستان سه و نیم برابر سیلاب گلستان بوده و نداشتن تلفات جانی در این حجم از سیلاب نشان از اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای قابل توجه تمامی دستگاه ها بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری امروز سه شنبه اول بهمن ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان ضمن تشکر از تلاش کلیه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد گفت: نقطه عطف کلیه اقدامات انجام شده نداشتن تلفات جانی در این سیلاب بود که با عنایت به اینکه حجم سیلاب اخیر سه و نیم برابر سیلاب گلستان بوده است این نشان از انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای قابل توجه همه دستگاه‌های اجرایی است.

بیجار پیام مقام معظم رهبری را موجب شتاب بخشی خدمات و اقدامات همه دستگاهها و نهادها عنوان کرد و حضور مقامات کشوری را نشان از توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی به منطقه سیستان و بلوچستان دانست و از مدیران خواست خدمات دولت را به نحو احسن به اطلاع عموم مردم برسانند.

مدیرکل مدیریت بحران استان نیز در این جلسه گفت: در سیلاب اخیر علاوه بر همبستگی کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران استان، حضور مقامات کشوری و علی‌الخصوص پیام مقام معظم رهبری امیدوارکننده و چراغ راه برای ادامه مسیر بود.

ارجمندی بیان داشت: مجموعه خسارات برآورد شده تا کنون ۳۳۰۰ میلیارد تومان می باشد که بیشترین خسارت به ترتیب مربوط به بخش های راه، مسکن و کشاورزی بوده است.

وی با بیان اینکه یک هزارو ۵۴۲ روستا درگیر سیلاب بودند، افزود: تاکنون ۳هزار و ۹۵۵ تن اقلام امدادی وارد استان شده است.

در این جلسه مقرر گردید با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارندگی‌ها طی روزهای پایانی هفته جاری و هفته آتی و نظر به اینکه در برخی نقاط جنوبی استان شرایط زندگی به حالت عادی بازنگشته است، کلیه اعضای ستاد ضمن آماده باش با به کارگیری تمام امکانات و ماشین آلات و نیروی انسانی خود تمهیدات لازم را برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی اتخاذ نمایند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ترس از زلزله 27 اردبیلی را به بیمارستان کشاند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل، از راهی شدن 27 نفر در اربیل به دلیل ترس از زلزل...

معلمی که روزانه دانش آموزان را از رودخانه خروشان عبور می دهد! + فیلم

معلمی در محروم ترین نقطه کشور هر روز دانش آموزانش را از رودخانه خروشان در سیستان و بل...

میزان خسارت زلزله شب گذشته آذربایجان‌غربی

امیرعباس جعفری، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی گفت: تا ساعاتی دیگر میزان خسارت زل...

میزان خسارت سیل به تاسیسات آب و خاک سیستان و بلوچستان

جعفر زربافتی، مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: سیل در ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news