اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
11:59 11:59

رکورد سرما در تهران شکسته می شود!

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: از بامداد شنبه و یکشنبه رکرود سرمای هوا در تهران از مهر 98 زده می شود و این هوا به منفی ۴ درجه زیر صفر هم می رسد.

به گزارش سلام نو، کارشناس هواشناسی گفت: احتمال دارد هوا تهران به منفی ۴ درجه زیر صفر هم برسد و اغلب بارندگی‌ها به صورت برف همراه است.

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای کشور، گفت: سامانه‌ای که قرار بود عصر امروز کشور را دربربگیرد که زودتر وارد شده به طوری که نوار غربی کشور را در بر گرفته است و در حال حاضر در کرمانشاه بارش برف و باران گزارش شده است.

این کارشناس هواشنایی ادامه داد: این سامانه زیاد سرد نیست ولی از امشب در کشور بارش‌ها به صورت باران و در ارتفاعات به صورت برف گزارش شده است، به طوری که هسته‌ بارندگی‌ها استان‌های چهار محال و بختیاری، لرستان، شمال و شرق خوزستان در کرمانشاه و در بخش‌هایی از شمال ایلام، کهکیلویه و بویر احمد در این مناطق بارش به صورت برف گزارش شده است.

اصغری اضافه کرد: استان‌هایی مانند همدان، مرکزی، کردستان بارندگی‌ها آغاز شده اما در شهرهایی مثل تهران، کرج، اراک و اصفهان هوای آلوده گزارش شده که توصیه می‌شود افراد آسیب پذیر در این هوا تردد نکنند.

او در ادامه با اشاره به بارندگی‌ها در کشور گفت: این سامانه‌هایی که صبح امروز وارد کشور شده در جنوب کشور در استان‌هایی مانند کرمان، هرمزگان، شمال سیستان فعال است به طوری که بارندگی‌ها از عصر جمعه همراه با هوای سرد و کاهش دما گزارش شده است.

این کارشناس هوایی ادامه داد: از بامداد شنبه و یکشنبه هفته آینده هوایی سرد در کشورها حاکم است به صورتی که رکورد تهران از اول مهر ۹۸ زده می‌شود و احتمال دارد این هوا به منفی ۴ درجه زیر صفر هم برسد و اغلب بارندگی‌ها به صورت برف همراه است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

icon news

این استان ها منتظر بارش برف و باران باشند

سازمان هواشناسی برای استان های آذربایجان های شرقی و غربی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری...

سامانه بارشی جدید در راه ایران

صادق ضیاییان کارشناس سازمان هواشناسی، از ورود سامانه بارشی جدی به کشور از شمال غرب خب...

6 خط مینی بوس در تهران ایجاد می شود

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: در برخی مسیرهای اتوبوس، که تعداد...

افتتاح غیررسمی یک ایستگاه در خط 6 مترو

علی امام مدیرعامل مترو تهران، از افتتاح غیررسمی ایستگاه متروی کیانشهر در خط 6 متروی ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news