اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
17:36 17:36

باند پولشویی با ارز دیجیتال منهدم شد!

یک مقام پلیس فتا گفت: اعضای باند سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکی شهروندان به منظور خرید ارز دیجیتال، دستگیر شدند.

پلیس فتا

به گزارش سلام نو، سرهنگ نوروزی در تشریح این خبر اظهار کرد: برابر اعلام پلیس فتا استان زنجان، با رصدهای صورت گرفته بر روی گروه های تلگرامی فعال در زمینه فیشینگ مشخص شد اعضای یک باند مجرمانه در داخل و خارج کشور به صورت حرفه ای در زمینه راه اندازی درگاه های فیشینگ، سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکی شهروندان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان خبره پلیس فتا مشخص شد این باند با استخدام افراد مختلف در زمینه برنامه نویسی، تهیه کارت اجاره، سیم کارت های افراد غیر، شناسایی و اغفال دختران جوان، شناسایی صرافی های متخلف، تهیه مدارک هویتی و ... با راه اندازی ربات های مختلف و ارسال پیامک های انبوه حاوی لینک درگاه های جعلی بانکی اقدام به سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکی افراد می کنند.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته سرنخ هایی به دست آمد که این افراد ضمن طراحی ربات های تلگرامی پس از سرقت اطلاعات کارت های بانکی و خروج وجوه در سطح کلان، مبالغ به دست آمده را صرف خرید زمین، خودرو، ارزهای دیجیتال و ... می کردند.

سرهنگ نوروزی با بیان اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته ادمین های گروه تلگرامی مورد نظر با اسامی مستعار مختلف مورد شناسایی قرار گرفتند، گفت: پس از دستگیری متهمان، مشخص شد افراد دستگیر شده جزء سرشاخه های اصلی طراحی و انتشار ربات و لینک های جعلی بودند و در سطح کلان با همکاری تعدادی از متهمان متواری به خارج از کشور، وجوه سرقتی را به ارزهای دیجیتال تبدیل می کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بر طبق مستندات موجود در یک روز بالغ بر چهار میلیارد ریال توسط متهمان از حساب مالباختگان برداشت و به ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

براساس گزارش سایت پلیس، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی برای سیر مراحل قانونی پرونده آن ها، بیان داشت: برابر بررسی های صورت گرفته بر روی ربات ها و کانال های متهمان اطلاعات حدود 12 هزار کارت بانکی احصاء و با همکاری مقامات قضائی و بانک مرکزی برای پیشگیری از سرقت مبالغ موجودی رمز های دوم غیر فعال و به مالکان آنها اطلاع رسانی شد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار پلس فتا به شهروندان درباره مدل پولشویی جدید

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: مجرمین برای سو استفاده و یا حتی برای پولش...

پولشویی و فرار مالیاتی در خیریه‌ها به‌دلیل ضعف سیستم نظارتی حاکم بر فعالیت آنهاست

در ایران گرفتن مجوز برای خیریه نسبت به کشورهای دیگر سخت‌تر است ولی حسابرسی از آنها سه...

انهدام بزرگترین شبکه فیشینگ و پولشویی در کشور

سردار "رهام‌بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان فارس از انهدام بزرگترین شبکه فیشینگ در ف...

پشت پرده سایت‌های قمار

رئیس مرکز مبارزه با جرایم مالی و سازمان یافته پلیس فتا از افزایش 85 درصدی جرایم سایبر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news