اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
17:44 17:44

دستبرد زن نظافت‌چی به 100 میلیون تومان طلای خانگی!

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک زن با پوشش نظافت چی که از منزل مال باخته یک میلیارد ریال طلا سرقت کرده بود، خبر داد.

سرقت میلیاردی طلا توسط زن نظافت‌چی

به گزارش سلام نو، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری"رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: بیست و دوم تیرماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴۷ گلبرگ شکایتی را مبنی بر سرقت منزلش طرح و پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شاکی به پایگاه چهارم دعوت و در تحقیقات پلیسی اظهار داشت، سارق یا سارقان بلافاصله بعد از خروج مادرم از منزلش بدون هیچ گونه تخریبی با استفاده از کلید وارد منزل شده اند و اموالی از قبیل طلاجات، ارز، لب تاپ به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال سرقت و هنگام خروج با لوازم آرایشی تصویر لبخند را روی آینه کمد دیواری کشیده اند.

نثاری گفت: از شاکی در خصوص معرفی مظنون تحقیق شد که بیان داشت، چند وقت قبل خانمی به نام انسیه ۳۵ ساله از شرکت خدمات نظافتی برای نظافت منزل استخدام کردیم که پس از خروج وی دسته کلید ساختمان مفقود شد.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت افزود: با اطلاعات بدست آمده اقدامات پلیسی برای شناسایی هویت و مخفیگاه انسیه آغاز و در تحقیقات پلیسی، مشخص شد وی سابقه دار بوده و سابق بر این به همین شیوه و شگرد سرقت کرده است.

نثاری ابراز داشت: در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد متهم در سرقت‌ها با اسامی مختلف مانند مهری، وحیده، انسیه، سارا، منیژه و... در شرکت‌های نظافتی استخدام و با معرفی به منازل طلاجات، ارز، کلید، لپ تاپ، تبلت، موبایل، بدلیجات، لوازم منزل و مدارک را سرقت کرده و با استفاده از مدارک سرقتی از منازل شاکیان در شرکت‌های نظافتی استخدام و در برخی موارد حتی افتتاح حساب بانکی برای واریز وجوه سرقتی به حسابش نموده است.

وی با بیان اینکه هویت واقعی متهم به نام آزاده شناسایی و مشخص شد وی در شهر پرند، رباط کریم و اسلامشهر با همین شیوه سرقت کرده است، گفت: علی رغم شناسایی هویت اصلی متهم آدرس دقیقی از وی بدست نیامد.

رئیس پایگاه چهارم افزود: با انجام یک رشته اقدامات پلیسی مشخص شد این خانم با استفاده از مدارک هویتی خانمی به نام نوشین در مرداد ماه امسال اقدام به تکمیل فرم استخدام در یکی از شرکت‌های خدماتی در تهران کرده است.

وی با اشاره به اینکه مخفیگاه جدید متهم شناسایی و با دستور قضائی دستگیر شد، گفت: متهم از بدو دستگیری خود را به کارآگاهان با اسامی مختلفی معرفی و در نهایت متهم با مشاهده دلایل پلیس، چاره‌ای جز به اعتراف نداشت و ضمن معرفی هویت واقعی خود به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

سرهنگ نثاری ابراز داشت: متهم با دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

icon news

نقشه دقیق سارقان برای دزدی 5 کیلو طلا نقش بر آب شد

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان 5 کیلو طلا خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news