اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 30 بهمن 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
18:16 18:16

انتقاد امیرعبداللهیان از موضع برجامی اروپا

مدیرکل بین­ الملل مجلس در دیدار با مدیر کل وزارت امور خارجه دانمارک، موضع اروپا برای فعال ساختن مکانیسم ماشه در قبال برجام را غیرسازنده خواند.

امیرعبداللهیان: موضع اروپا برای فعال ساختن مکانیسم ماشه غیرسازنده است

به گزارش سلام نوبه نقل از خانه ملت، «حسین امیرعبداللهیان» روز چهارشنبه در دیدار با «کریستینا مارکوس لاسن» مدیر کل وزارت امور خارجه دانمارک با اشاره به سابقه دیرینه مناسبات دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران و دانمارک از توانمندی­‌های فراوانی برای گسترش مناسبات و همکاری­‌های دوستانه فیمابین برخوردارند.

دستیار ویژه رییس مجلس با تأکید بر اهمیت گفت وگو، نقش دیپلماسی پارلمانی در توسعه ارتباطات و همکاری­‌های دو کشور را مهم و ضروری خواند و اظهار داشت: گسترش ارتباطات پارلمانی، نقش موثری در کمک به شناخت بهتر از مواضع یکدیگر و توسعه همکاری­ های مشترک فیمابین دارد.

امیرعبداللهیان از برخی کشورهای اروپایی به دلیل عدم محکومیت اقدام تروریستی آمریکا در اقدام آشکار تروریسم دولتی علیه شهید سردار قاسم سلیمانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این اقدام تروریستی آمریکا، مهر تاییدی بر نقض فاحش قواعد حقوق بین ­الملل است و عدم محکومیت جهانی این اقدام در تعارض با صلح و امنیت منطقه و جهان است.

وی موضع اروپا برای فعال ساختن مکانیزیسم ماشه در قبال برجام را غیرسازنده خواند و فشار مجلس به دولت و وزارت امور خارجه مبنی بر خروج ایران از NPT را گوشزد کرد.

امیرعبداللهیان گفت: یکجانبه آمریکا جهان را ناامن‌تر کرده است.

مذاکره تنها راه عبور از وضع فعلی و دور کردن خطر وقوع جنگ در منطقه است

کریستینا مارکوس لاسن نیز در این دیدار بر اهمیت نقش و جایگاه ایران در منطقه تاکید کرد و افزود: تداوم گفت وگو و مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی دانمارک نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.
مدیرکل وزارت خارجه دانمارک با ابراز نگرانی از افزایش­ تنش در منطقه غرب آسیا گفت: استفاده از مذاکره و گفت وگوی سیاسی، تنها راه عبور از وضع فعلی و دور کردن خطر وقوع جنگ در منطقه است.

این مقام دانمارکی با اشاره به توافق هسته‌ای و مکانیزم ماشه گفت: دانمارک از همه طرف ‌ها می­‌خواهد تا به تعهدات خود بازگشته و به آن پایبند بمانند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

نظارت کار اروپا نیست!

وزیر خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد برای منع ارسال سلاح به طرف‌های درگیر در لیبی، گشت‌...

اتحادیه اروپا ۲ نهاد سوری را تحریم کرد

روز دوشنبه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد هشت تاجر سوری و دو نهاد مربوط به این ...

اعمال تحریم های جدید از سوی اتحادیه اروپا علیه سوریه

اتحادیه اروپا روز دوشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با نظام سوریه ...

درخواست کشورهای اروپایی برای پایان عملیات ارتش سوریه در ادلب

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شورای امنیت در بیانیه‌ای مشترک خواستار توقف فوری حملات ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news