اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 بهمن 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
19:46 19:46

مجید انصاری مختومه شدن CFT در مجمع را تکذیب کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مختومه و بسته شدن رسیدگی به CFT (کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم) صحت ندارد.

انصاری: بسته شدن پرونده CFT در مجمع صحت ندارد

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام والمسلمین «مجید انصاری» شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تمام شدن مهلت بررسی CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام و امکان تمدید آن، گفت: در آخرین جلسه‌ای که مجمع در رابطه با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از جمله تصویب قانون مبارزه با پولشویی و تصویب آیین‌نامه اجرایی آن و سایر اقداماتی که در این حوزه غیر از لایحه "پالرمو" و "CFT" انجام داده بود بنابراین جمهوری اسلامی اقدامات زیادی انجام داده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد:‌ البته ابهاماتی راجع به برخی مواضعی که دبیرخانه FATF  راجع به تحفظی که در قانون پولشویی و ابهاماتی که در بیانیه خودشان ایجاد کرده بود بنابراین مقرر شد که مسوولین ذی‌ربط در وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت امورخارجه و مرکز مربوط به FATF در ایران و  سایر دستگاه‌ها  پیگیری های خود را انجام دهند و اقدامات ایران را به اطلاع برسانند و آن اقداماتی که نسبت به مواضع آنها داشتند پیگیری کنند و گزارش بعدی را به مجمع ارائه دهند.

انصاری یادآور شد: اینکه امروز مطرح شده است که تاریخ رسیدگی در مجمع گذشته و پرونده مختومه و بسته شده است صحت ندارد. مجمع و جمهوری اسلامی ایران منتظر خواهد ماند برای ارائه گزارشی که مسوولین ما می‌دهند و احیانا تصمیماتی که در آینده مرکز FATF می‌گیرد متناسب با آن کشور براساس منافع ملی بررسی و تصمیم می‌گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: بنابراین هنوز راجع به موضوع سی اف تی و پالرمو رای گیری در مجمع نشده است؛ البته تاریخ اگر هم گذشته باشد امکان این است که با مکانیزیم‌هایی وجود دارد اگر مجمع تصمیم دیگری بگیرد مشکل آیین نامه را حل می‌کند.

به گزارش ایرنا؛ رئیس کمیسیون مشترک دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام یک ماه پیش در گفت و گویی اعلام کرده بود  که دوم بهمن ماه سال جاری، مهلت یک ساله رسیدگی مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه «CFT» یا همان «الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم» پایان می‌یابد.

براساس ماده ۲۵ آیین‌نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهلت رسیدگی به لوایح اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان که به مجمع ارجاع می‌شود، یک سال است و وقتی یکسال از طرح یک لایحه اختلافی ارجاع شده به مجمع گذشت و این لایحه تعیین تکلیف نشد، خود به خود از دستور کار مجمع خارج می‌شود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

مجید انصاری: حق مردم است بدانند برای هواپیمای اوکراینی چه اتفاقی افتاده است

مجید انصاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی فاجعه بزرگی ر...

لیست انتخاباتی علی مطهری برای تهران منتشر شد+اسامی

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که این دور توسط شورای نگهبان رد صل...

سرلیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان معرفی شد + اسامی کاندیداهای یاران اصلاحات

 با سرلیستی مجید انصاری لیست انتخاباتی اصلاح طلبان منتشر شد.

شرکت یا عدم شرکت در انتخابات؛ مسئله اصلاح‌طلبان این نیست

پیش از این اخباری از تماس شخصی محمد خاتمی با برخی چهره‌های ارشد اصلاح‌طلب برای حضور د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news