اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
21:16 21:16

حمله تند رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح به «برهم صالح»

رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح در پارلمان عراق به دیدار رئیس جمهور عراق با رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست داووس واکنش نشان داد.

«برهم صالح» خندان با قاتل فرمانده پیروزی بر داعش دیدار کرد

به گزارش سلام نو به نقل از المسله ، «محمد الغبان » رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح در پارلمان عراق به دیدار برهم صالح رئیس جمهور عراق با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست داووس واکنش نشان داد.

وی نوشت: با شما هستم مشاوران رئیس جمهور، به ویژه مشاور شیعه، با برهم صالح که خندان با قاتل فرمانده پیروزی‌ها بر داعش دیدار کرد، چگونه ملاقات خواهید کرد؟

گفتنی است که دیدار برهم صالح با ترامپ در حاشیه نشست داووس پس از اینکه نیروی هوایی آمریکا در القائم شمار زیادی از رزمندگان حشد الشعبی را به شهادت رساند و پس از آن در فرودگاه بغداد هم سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی را به شهادت رساند، موجی از انتقاد در میان گروه‌های مقاومت عراق ایجاد کرده است.

پس از اینکه برهم صالح با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست داووس دیدار کرد، نصر الشمری سخنگوی جنبش النجباء خطاب به وی گفته بود: خودت با دست خودت ساقط شدی و تن به خواری و ذلت دادی. شرفی برای عراقی‌ها نیست که کسی که خون‌های آنها و شهیدانشان را نادیده می‌گیرد از آنها باشد، برو ای جدایی طلب (اشاره به حمایت برهم صالح از همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق در سال ۲۰۱۷)./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

توافق محرمانه ترامپ و صالح برای بقای نیروهای امریکایی در عراق!

کاخ سفید اعلام کرد، دونالد ترامپ و برهم صالح بر باقی ماندن ارتش آمریکا در این کشور در...

مشاور صالح در اعتراض به دیدار وی با ترامپ استعفا داد

در پی دیدار برهم صالح با دونالد ترامپ در حاشیه نشست داووس، مشاور رئیس‌جمهوری عراق از ...

دفتر صالح درباره محتوای دیدار با ترامپ بیانیه داد

دفتر ریاست جمهوری عراق درباره محتوای دیدار «برهم صالح» با همتای آمریکایی خود بیانیه ص...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news