اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
02 بهمن 1398 02 بهمن 1398
21:45 21:45

جنگنده‌های اف-35 آمریکا در مرز ایران در رادار روسیه افتادند

روزنامه راسیسکایا گازتا نوشت: بر خلاف ادعای آمریکا در مورد رادار گریز بودن اف-۳۵، ایستگاه رادار روسیه از مسافت یک هزار کیلومتری (در خاک روسیه) این جنگنده‌ها را دیده است.

رسانه روسی: رادار روسیه جنگنده‌های اف-35 آمریکا را در مرز ایران شناسایی کرد

به گزارش سلام نو، ارگان دولت روسیه با استناد به اظهارات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر پرواز چندین جنگنده اف-35 آمریکا در کنار مرزهای ایران در زمان بروز حادثه برای هواپیمای مسافربری اوکراین در آسمان تهران، نوشت: رادار روسیه معروف به کانتینر، توانسته رد هواپیماهای به اصطلاح رادار گریز آمریکا در کنار مرزهای ایران را ثبت کند.

در ادامه مطلب این روزنامه آمده است: سیستم هشداردهی موشکی و سامانه پدافند هوایی روسیه، پهنه هوایی پیرامون این کشور تا فاصله یکهزار کیلومتر را کنترل می‌کند.

روزنامه روسی نوشت: فقط ایستگاه رادار روسیه به نام کانتینر می تواند اهداف پرنده را در چنین مسافتی شناسایی کند.

به گفته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، چند ساعت پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی، دست کم شش فروند هواپیمای اف-۳۵ نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران پرواز می‌کردند.

لاوروف خاطرنشان کرد: این مسأله نشانگر وضع متشنجی است که در آن زمان وجود داشت.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه(۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

ایران نیز در پاسخ به این اقدام، چندین موشک به سوی پایگاه‌های آمریکایی در عراق پرتاب کرد که خسارات سنگینی به پایگاه عین الاسد وارد کرد.

روزنامه راسیسکایا گازتا در ادامه مقاله خود نوشت: نکته مهم در شناسایی هواپیماهای اف-۳۵ آمریکا توسط رادار روسیه این است که این جنگنده نسل پنجم آمریکا، مثلاً نامرئی محسوب می شود.

به نوشته روزنامه روسی، بر خلاف ادعای آمریکا در مورد رادار گریز بودن اف-۳۵، ایستگاه رادار روسیه از مسافت یک هزار کیلومتری (در خاک روسیه) این جنگنده‌ها را دیده است.

در مقاله خاطرنشان شد: آزمایش ایستگاه‌های رادار کانتینر در سال گذشته به پایان رسید و امسال راه اندازی شده اند که به نظر می رسد، عملکرد موفقی داشته اند.

به گفته کیریل ماکاروف رئیس انستیتو ارتباطات راه دور، ایستگاه کانتینر یک سیستم موفق است که تجهیزات نسل جدید محسوب می‌شود.

ماکاروف گفت: اگر به عنوان مثال ایستگاه های رادار، هواپیماها را از مسافت ۴۰۰ کیلومتری شناسایی می‌کنند، کانتینر می تواند در فاصله ۲ هزار کیلومتری هواپیماها را شناسایی کند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران یا اروپا؛ کدام یک توان حل اختلاف سوریه و ترکیه در ادلب را دارد؟

روس‌ها می‌خواهند با پشتیبانی از اسد به هر شکل که شده پیروزی او را تضمین و جای پای خود...

تایید کشته شدن چند نیروی ترک در لیبی

رئیس جمهوری ترکیه کشته شدن چند نیروی نظامیه ترکیه در جنگ داخلی لیبی را تایید کرد.

روسیه: احتمال اینکه کرونا یک سلاح بیولوژیک باشد را رد نمی‌کنیم

دمیتری نویکوف اعلام کرد احتمال دارد کرونا ویروس یک سلاح بیولوژیک باشد.

تکذیب اخبار مربوط به حمایت روسیه از ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد هیچ اطلاعاتی که نشان دهد روسیه به دنبال دخالت در تبل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news