اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
03 بهمن 1398 03 بهمن 1398
09:45 09:45

تهدید علنی ترور سردار قاآنی !

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت اگر سردار قاآنی جانشین سردار سلیمانی اقدامات وی را دنبال کند ترور خواهد شد.

قاآنی

به گزارش سلام نو، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط مدعی: اگر  قاآنی، جانشین (سپهبد شهید) سلیمانی بخواهد راه او را ادامه دهد به همان سرنوشت سلیمانی دچار خواهد شد. ترامپ همواره در این سال‌ها کاملا شفاف گفته است که هرگونه حمله به آمریکایی‌ها یا منافع آمریکا با پاسخی سخت مواجه خواهد شد.

این سخنان هوک در حالی است که واشنگتن پس از حمله موشکی بی‌سابقه و تحقیر کننده سپاه به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در عراق، با وجود تهدیدات ترامپ، از هرگونه پاسخ به ایران خودداری کرد و در مقابل تنها به مخفی کردن خسارت‌های مالی و جانی خود در عین الاسد پناه برد.

هوک که به همراه ترامپ برای شرکت در نشست داووس به سوئیس رفته در ادامه مدعی شد: کمک‌های بسیاری برای اقدام خود در دفاع از نظامیان و دیپلمات‌های خود دریافت کردیم. اقدام ما مانع حمله‌ای قریب الوقوع شد که سلیمانی برای آن طرح ریزی کرده بود.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران همچنین با اشاره به سخنان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان گفت: واشنگتن بر اساس اقدامات عملی ایران تصمیم‌گیری و اقدام می‌کند و نه آنچه که ظریف می‌گوید.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هوک:در مونیخ با ایرانی‌ها دیداری نمی‌کنیم

 نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: هیچ برنامه‌ای و احتمالی برای ملاقات و گفتگو ب...

دلیل دیدار نماینده گروهک منافقین و برایان هوک چه بود؟

یک منبع آگاه خبر از دیدار برایان هوک و نماینده گروهک منافقین داد.

نگاهی به تهدید آمریکا درباره ترور اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس

ایران و آمریکا در نه صلح نه جنگ قرار دارند، با هم دشمن هستند و برای ضربه زدن به منافع...

جانشین سردار سلیمانی را بیشتر بشناسید

سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، ۶۱ سال که زاده شهر مقدس مشهد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news