اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
03 بهمن 1398 03 بهمن 1398
19:21 19:21

چین: اطلاعات ویروس کرونا را مسوولانه منتشر می کنیم

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که کشورش همچنان مسئولیت شناسانه اطلاعات درباره شیوع بیماری ذات الریه ناشی از ویروس کرونا را منتشر می کند.

چین: درباره ویروس ناشناخته مسوولانه عمل می شود

به گزارش سلام نو، این مقام چینی روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه خود در پکن با اشاره به نشست کمیته مقابله با وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی در عصر روز چهارشنبه درباره شیوع بیماری یاد شده گفت: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، شیوع بیماری یاد شده را به عنوان رویداد اضطراری بهداشتی بین المللی تلقی نکرده است.

او با اشاره به اینکه طرف ها درباره بررسی وضعیت بیماری و تنظیم تدابیر جلوگیری و مهار؛ هماهنگی فشرده را حفظ خواهند کرد افزود: قرار است کمیته مقابله با وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی دومین نشست خود را در این زمینه کند.

گنگ اظهار کرد چین اطمینان دارد که کمیته مقابله با وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی بر اساس واقعیات، تحلیل و قضاوت علمی عادلانه و منطقی درباره شیوع بیماری یاد شده خواهد داشت.

مقامات چین بامداد امروز پنج شنبه اعلام کردند از ساعت ۱۰ صبح روز پنج شنبه، تمامی مسیرها برای خروج از این شهر از جمله فرودگاه ها و ایستگاه های قطار و همچنین وسایل نقلیه عمومی بسته شده و از مردم نیز خواسته شده که شهر را ترک نکنند این یک اقدام برای تفکیک شیوع بیماری ذات الریه ناشی از کروناویروس و جلوگیری از گسترش آن است که براساس حفاظت از امنیت جانی و سلامت مردم و حفظ امنیت بهداشت جهانی صورت گرفته است.

به گزارش رسیده تا ساعت ۲۴ بامداد روز چهارشنبه ۵۷۱ مورد مبتلا به این بیماری در ۲۵ استان، منطقه خودمختار و شهر تابع مرکز از جمله ۳ نفر از هنگ کنگ، تایوان و ماکائو و ۶ مورد فرد خارجی در چین کشف شد که بیشتر آن ها در شهر ووهان زندگی می کنند موارد دیگر که در خارج از ووهان کشف شده، افرادی بوده اند که تقریبا در ووهان مستقر بوده اند و سپس به خارج از این شهر سفر کرده اند بنابراین، به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری، چنین اقدامی در پیش گرفته شده است.

اکنون تیم های داوطلب پزشکی زیادی از جمله «جونگ نان شان» کارشناس ارشد و معتبر علم پزشکی که در مقابله با بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ در چین خدمات ویژه انجام داده است، عازم شهر ووهان شده اند بسیاری مردم ووهان گفتند که با وجود مشکلات در رفت و آمد و مسافرت، اما در مقابله با شیوع بیماری این محدودیت ها مساله مهمی نیست بسیاری از آن ها برنامه های سفر خود در ایام عید بهاره را نیز لغو کرده و به این ترتیب همبستگی و همگرایی خود را برای مقابله با بیماری نشان داده اند/ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکایی ها برای موج احتمالی کرونا آماده باشند

منابع خبری از هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در مورد ورود موج احتمالی ک...

اروپا گردی کرونا ادامه دارد/ این بار اتریش

منابع خبری خارجی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در اتریش را اعلام کردند. 

سوئیس هم آلوده ویروس کرونا شد

دفتر وزارت سلامت فدرال سوئیس نخستین مورد ابتلا به ویروس «کرونا» در این کشور را تایید ...

ترکیه اتباع خود در ایران را فراخواند

وزیر بهداشت ترکیه از خارج کردن اتباع خود از ایران به وسیله یک پرواز فوری، خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news