اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
03 بهمن 1398 03 بهمن 1398
21:18 21:18

ویروس کرونا به اسکاتلند رسید!

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس روز پنجشنبه از مشاهده علائم ویروس جدید کرونا در اسکاتلند خبر داد.

علائم ویروس کرونا در اسکاتلند مشاهده شد

به گزارش سلام نو، وی این اقدام را پیشگیرانه توصیف و تصریح کرد که تاکنون نتیجه آزمایشات درباره ابتلا به این ویروس مثبت نبوده است. سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس تائید کرد که این افراد دارای تابعیت چینی بوده و به بیمارستان‌های دو شهر ادینبرو و گلاسکو ارجاع شده‌اند.

منابع خبری می‌گویند که سه تن از این افراد تحت درمان قرار دارند اما منابع رسمی این موضوع را تایید نکرده‌اند.

«مت هنکوک» روز پنجشنبه طی سخنانی در مجلس عوام مدعی شد که تاکنون فردی در انگلیس به این ویروس مبتلا نشده است. وی افزود این کشور برای مقابله با ویروس یادشده در آمادگی کامل به‌سر می‌برد.

وزیر بهداشت انگلیس توضیح داد که اوضاع به سرعت در حال تغییر است و شمار تلفات و افراد مبتلا به این بیماری از ارقام تائید شده به مراتب بیشتر است. وی پیش بینی کرد که آمار تلفات در جهان باز هم افزایش یابد.

همچنین وزیر حمل و نقل انگلیس دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا در این کشور، تمهیداتی را در فرودگاه لندن (هیثرو) اتخاذ کرده است.

"گرنت شپس" وزیر حمل و نقل انگلیس گفت: فرودگاه هیثرو برای مسافرانی که از مناطق تحت تاثیر ویروس کرونا به انگلیس سفر می کنند، کوریدور جداگانه در نظر گرفته است تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود.

براساس اعلام مقام های بهداشتی چین تا ساعت ٢٤ چهارشنبه شب به وقت محلی، ۱۷ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته و ۵۷۱ تن هم به این ویروس مبتلا شده اند که حال ۹۵ تن آنها وخیم است.

از زمان کشف ویروس در اواسط ماه دسامبر (آذر/ دی) تاکنون ابتلای ۶۲۲ در سراسر جهان تأیید شده است که ۶۱۱ مورد آن در چین گزارش شده است.

ویروس کرونای جدید تاکنون در ٢٥ استان و منطقه خودمختار چین مشاهده شده است علاوه بر سرزمین اصلی چین همچنین در هنگ کنگ، ماکائو، تایوان، آمریکا و ژاپن یک مورد، تایلند ٣ مورد و کره جنوبی هم یک مورد از ابتلا مشاهده شده است.

گزارش‌ها از چین همچنین حکایت از آن دارد که ۱۷ تن از پزشکان و کادر پرستاری بیمارستان‌های ووهان هم به این ویروس مبتلا شده اند.

سازمان بهداشت جهانی برای رسیدگی به وضعیت شهر ووهان در چین و پیشگیری از بیماری نشست فوق‌العاده برگزار کرده است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکایی ها برای موج احتمالی کرونا آماده باشند

منابع خبری از هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در مورد ورود موج احتمالی ک...

اروپا گردی کرونا ادامه دارد/ این بار اتریش

منابع خبری خارجی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در اتریش را اعلام کردند. 

سوئیس هم آلوده ویروس کرونا شد

دفتر وزارت سلامت فدرال سوئیس نخستین مورد ابتلا به ویروس «کرونا» در این کشور را تایید ...

ترکیه اتباع خود در ایران را فراخواند

وزیر بهداشت ترکیه از خارج کردن اتباع خود از ایران به وسیله یک پرواز فوری، خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news