اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
03 بهمن 1398 03 بهمن 1398
21:58 21:58

خشم امان از تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق دره اردن

وزیر خارجه اردن تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق دره اردن و شمال بحرالمیت به اراضی اشغالی خود را نابود کننده روند سازش برشمرد.

اردن الحاق خاک خود به رژیم صهیونیستی را نابودی روند سازش دانست

به گزارش سلام نو به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، ایمن الصفدی روز پنجشنبه گفت: راه رسیدن به صلحی که باید تمامی تلاش های منطقه ای و بین المللی برای تحقق آن بسیج شود، اجرای طرح تشکیل دو کشور است که برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس اشغالی در مرزهای چهارم ژانویه ۱۹۶۷ را تضمین کند.

وی افزود: اقدام های اسرائیل برای گسترش شهرک سازی ها و مصادره سرزمین های فلسطین و تلاش برای الحاق  دره اردن و شمال بحر المیت، اقدام غیرقانونی و نقض قانون بین الملل به شمار می رود و امید به برقراری صلح را می کُشد.

الصفدی  تاکید کرد که راه رسیدن به صلح، امری واضح و عبارت است از پایان اشغالگری، ایجاد کشور مستقل فلسطین بر اساس راه حل تشکیل دو کشور، قطعنامه های سازمان ملل و ابتکار صلح عربی.

"بنی گانتس" رییس ائتلاف آبی سفید نیز به تازگی همانند رقیب خود بنیامین نتانیاهو رهبر حزب "لیکود" متعهد شد که پس از انتخابات ماه مارس (اسفند۹۸ ) غور اردن (دره اردن) را به اراضی اشغالی رژیم صهیونیستی ملحق کند.

به گزارش پایگاه خبری "عرب ۴۸" گانتس با یادآوری این‌که تا آن زمان در جهت توسعه منطقه دره اردن (غور اردن) تلاش خواهیم کرد، افزود: ما به این بخش به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک اسرائیل می‌نگریم.

سخنان گانتس روز چهارشنبه و در جریان بازدیدش به همراه روسای ائتلاف حزبش از جمله "موشه یعلون" و "یائیر لاپید" رئیسان احزاب "تلم" و "یش عتید" (آینده آنجاست) که با حزب آبی و سفید ائتلاف کرده‌اند، اعلام شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

امیر قطر به اردن می‌رود

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در سفری قریب الوقوع در چارچوب نزدیک شدن قطر و اردن به یکدیگر ...

نخستین هواپیمای اسرائیلی در آسمان سودان

یک هفته از دیدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس شورای حاکمیتی سودان می گذرد که خبر ...

اعضای کمیته اجرایی «معامله قرن» مشخص شدند

طبق اعلام رسانه‌های اسرائیلی، دونالد ترامپ اعضای کمیته اجرایی طرح موسوم به «معامله قر...

بولتون: محکومیت تلاش‌ها برای منزوی کردن اسرائیل

جان بولتون با انتشار توییتی از اقدام سازمان ملل برای انتشار فهرست سیاه انتقاد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news