اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
04 بهمن 1398 04 بهمن 1398
09:49 09:49

اخطار جدی اداره مدیریت بحران به اهالی خوزستان!

 اداره کل مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد در روزهای پایانی هفته جاری بارش برف و باران و وقوع یخبندان در خوزستان فراگیر خواهد بود.

هشدار نسبت به برف و باران و یخبندان در خوزستان

به گزارش  سلام نو، در اخطاریه اداره کل مدیریت بحران خوزستان که امروز صادر شد، عنوان شده است: پیرو اطلاعیه روز گذشته این اداره کل و با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (دوم و سوم بهمن‌ماه) شاهد بارش شدید برف، رگبار، رعد و برق، مه و کاهش دما خواهیم بود. در روز چهارشنبه بارش برف در ارتفاعات شمال خوزستان حداکثر ۳۵ تا ۵۵ سانتی‌متر و در روز پنجشنبه ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود؛ بنابراین لغزندگی، یخبندان، کاهش دید و آب‌گرفتگی معابر عمومی را خواهیم داشت و رانندگان باید ضمن رعایت احتیاط، خودروهای خود را برای تردد شهری و جاده‌ای به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

همچنین در این اخطاریه خطاب به فرمانداران خوزستان تأکید شده است: فرمانداران با توجه به این اخطاریه و پیش‌بینی وقوع شرایط مشابه در برخی استان‌های مجاور نسبت به صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند. همچنین نسبت به آماده‌باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان و حضور در محل فعالیت، اطلاع‌رسانی مستمر و ارائه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری و عدم تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دره‌ها، کوه‌ها و مناطق در معرض خطر وقوع حوادث احتمالی و احتیاط لازم هنگام عبور از این مناطق به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، سالمندان، مسافران، صیادان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع حوادث را انجام دهند.

در ادامه این اخطاریه آمده است: به صورت مستمر توصیه‌های لازم به رانندگان جهت احتیاط در تردد و لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ هنگام تردد از محورهای مواصلاتی کوهستانی، برف‌گیر و لغزنده ارائه شود. جهت اتخاذ تدابیر لازم و در صورت لزوم اعمال محدودیت جهت تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی طبق ضوابط و اتخاذ سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام و گزارش اقدامات به این اداره کل ارسال شود.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

تصادف خون بار در محور اهواز-خرمشهر

محمد امین زرگر رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان، از واژگونی یک  پژو د...

گزارش سازمان امداد و نجات از گرفتاری مردم در برف و کولاک

 مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، از امداد رسانی به 48 هزار نفر در برف و کولاک ه...

60 روستای زنجان در محاصره برف هستند

جواد یوسفی معاون راهداری استان زنجان، از انسداد 60 راه روستایی در استان زنجان خبر داد...

۴۲۷ خانواده گرفتار کولاک گلستان شدند

محمدعلی هروی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان، از نجات جان 1667 مسافر گرفتار در برف در...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news