اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
04 بهمن 1398 04 بهمن 1398
17:46 17:46

هشدار به مسافران شمال کشور؛ کولاک در راه است!

حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان راهداری اعلام کرد طی ۲۴ ساعت آینده  بارش برف و احتمال کولاک در راه‌های نیمه شمالی کشور وجود دارد.

برفی

به گزارش سلام نو، حیدر مطاعی اظهار کرد: سامانه بارشی که از شمال غربی کشور وارد شده است، استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان را در برگرفته و براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته طی ۲۴ ساعت آینده و حتی روزهای پس از آن، تقریبا نیمه شمالی کشور را دربرخواهد گرفت و این سامانه بارشی با شدت و ضعف تا خراسان جنوبی ادامه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون برخی از محورهای استان‌های مذکور به ویژه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان به دلیل کولاک با محدودیت‌های ترافیکی و تردد مواجه شده و براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امشب و فردا جاده‌های منتهی به شمال به ویژه جاده چالوس را نیز درگیر خواهد کرد. بنابراین از مردم می‌خواهیم قبل از انجام سفر به این مناطق ضمن کسب اطلاعات بیش‌تر از تلفن گویا و سامانه اینترنتی ۱۴۱ به سازمان راهداری الزامات سفرهای زمستانی مانند زنجیر و چرخ را نیز رعایت کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این‌که به غیر از برخی جاده‌های شمالی پایتخت، بارش برف در استان تهران پیش‌بینی نشده است، اظهار کرد: در استان‌های جنوبی نیز شاهد بارش باران و برف‌های رگباری و مقطعی بوده‌ایم و این مساله سبب شده با وجود بازگشایی همه راه‌های استان‌هایی مانند جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان که به دلیل سیل اخیر با آبگرفتگی و محدودیت تردد مواجه شده بودند، دوباره برخی از این محورها با مشکل آبگرفتگی مواجه شوند که البته همه نیروهای راهداری در این مناطق در آماده باش کامل هستند و به محض فروکش کردن آب نسبت به بازگشایی مسیر اقدام می‌کنند.

مطاعی با ابراز امیدواری نسبت به تصویب اعتبار حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای اصلاح و بازسازی راه‌های سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان که به دلیل سیل اخیر آسیب دیده بودند، اظهار کرد: مهم‌تر از بازگشایی این راه‌ها اصلاح و بازسازی آن‌هاست، چرا که از سیل اخیر آسیب نسبتا زیادی دیدند و با تصویب اعتبار می‌توانیم هرچه سریع‌تر نسبت به بازسازی و اصلاح این محورها اقدام کنیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مسئولان رشت موقع برف یک متری چرا به داد مردم نرسیدند؟

عدم پاسخگویی و خدمات رسانی درست مسئولان شهری رشت هنگام بارش برف یک متری موجب نارضایتی...

هشدار به مسافران؛ به آذربایجان شرقی و اردبیل نروید!

پلیس راهور با اعلام آخرین وضعیت جوی جاده های کشور برای سفر یه برخی استانها هشدار داد.

گزارش پلیس راهور از محورهای برفی و کولاکی

سرهنگ نادر رحمانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: در محورهای دندی ـ...

گیر افتادن 1574 نفر در برف و کولاک

حامد سجادی معاون عملیات سازمان امداد و نجات، از امداد رسانی  به 1574 نفر در برف و کول...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news