اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
04 بهمن 1398 04 بهمن 1398
19:16 19:16

وزیر بهداشت تکلیف شیرهای آلوده را مشخص کرد!

سعید نمکی وزیر بهداشت اعلام کرد: شیر و لبنیات تولید شده در ایران مشکلی ندارد و میزان آفلاتوکسین موجود در شیرها بسیار کمتر از حد مجاز تعیین شده آن است.

واکنش وزیر بهداشت به موضوع شیرهای آلوده

به گزارش سلام نو، دکتر سعید نمکی در حاشیه سفر خود به استان کاشان در جمع خبرنگاران، درخصوص حواشی پیش‌آمده مبنی بر ادعای وجود سم آفلاتوکسین در شیر و لبنیات در کشور گفت: موضوع شیرهای آلوده نیز مانند کیک‌های آلوده به قرص در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم اتفاق افتاده است.

وی با انتقاد از عملکرد صداوسیما در ساخت و ترویج این شایعه، اظهار کرد: شخصی کج فهم با مطرح کردن حرفی بی‌ربط در صداوسیما باعث شد تا همکاران ما در وزارت بهداشت تلاش زیادی برای پیگیری این موضوع و اطلاع‌رسانی صحیح به مردم داشته باشند. مردم باید بدانند سم آفلاتوکسین موجود در شیر و لبنیات بسیار کمتر از حد مجازی است که برای آن تعریف شده و به همین ترتیب با مصرف شیر هیچ ضرری به بدن وارد نمی‌شود.

وزیر بهداشت افزود: برای این که نشان دهیم شیرهای تولیدی در کارخانه‌جات معتبر ما هیچگونه مشکلی ندارند شخصا در جلسه هیئت دولت همراه سایر وزیران یک لیوان شیر نوشیدم تا این اطمینان خاطر را به مردم بدهم که با خیال راحت شیر مصرف کنند.

وی در خاتمه عرصه تولید شیر و لبنیات در کشور را بسیار قوی دانست و تصریح کرد: در عرصه تولید شیر و لبنیات نه تنها در منطقه خودمان از پیش‌تازان هستیم و صادرات شیر انجام می‌دهیم؛ بلکه بسیاری از کشور های اروپایی نیز خواستار شیر و لبنیات کارخانه‌های ایرانی هستند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

اظهارات نمکی درباره تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس! +فیلم

وزیر بهداشت درباره تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس به خاطر ممانعت از شیوع بیشتر ویروس کرونا...

وزیر بهداشت منشاء کرونا را داخلی اعلام کرد

وزیر بهداشت ضمن تایید اینکه تاکنون پنج نفر ایرانی در داخل به ویروس کرونا مبتلا شده ان...

پیام دلگرم کننده بنده وزیر بهداشت برای مردم ایران

سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: من هرگز چیزی را از مردم پنهان نکرده و نخواهم کرد و هنوز ه...

قول وزیر بهداشت درباره ویروس کرونا

سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: ویروس کرونا مرز نمی‌شناسد اما تمام مرزهای کشور تحت کنترل ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news