اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
05 بهمن 1398 05 بهمن 1398
14:10 14:10

قتل با سلاح جنگی در ساوه

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در دو ماه گذشته 3 فقره قتل بپوسته که در این جریان 5 قاتل دستگیر شدند.

سردار مفخمی شهرستانی

به گزارش سلام نو، فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: قاتلان سه فقره قتل‌ بوقوع پیوسته طی دو ماه گذشته، دستگیر شدند.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، امروز شنبه پنجم بهمن ماه، در جمع خبرنگاران در خصوص قتل‌های رخ داده در دو ماه گذشته اظهار کرد: مهمترین این قتل‌ها مربوط به ماجرای یک فقره سرقت در شهرستان ساوه بود که در جریان آن، دو نفر(خانم و آقا) به قصد سرقت طلاجات وارد منزلی شدند و به دنبال درگیری که بین سارقین و مادر و دختر خانواده رخ داد، سارقین اقدام به تیراندازی توسط سلاح جنگی کردند که در پی آن، یک نفر از اعضای خانواده کشته شد و سارقین متواری شدند.

وی افزود: دو سارق یاد شده یک فقره سرقت منجر به قتل دیگر نیز در یکی از استان‌های کشور مرتکب شده بودند که نهایتا قاتل اصلی در درگیری با مامورین در کرمانشاه و همدست وی که یک خانم بوده در همدان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در واقع خودروی در اختیار آنها در جریان وقوع هر دو قتل، سرقتی بوده است. زن سارق برای تامین خودرو به عنوان مسافر سوار بر خودرو شده و با تعارف مواد خوراکی مسموم به راننده و بیهوش کردن وی، اقدام به سرقت خودرو می‌کرده است.

مفخمی شهرستانی بیان کرد: قتل دیگری اخیرا در خمینی شهر اصفهان رخ داده بود و قاتل که با هدف انجام سرقت به ساوه آمده بود، با هوشیاری پلیس شهرستان ساوه، در کمتر از ۱۲ ساعت در جریان یک درگیری مسلحانه زمین گیر و دستگیر شد. خودروی سرقت شده از مقتول نیز از قاتل کشف شده است.

وی همچنین از دستگیری دو قاتل مقتول ۶۵ ساله ای در اراک نیز خبر داد و گفت: این افراد در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: مجموعه پلیس استان به جهت فنی، علملیاتی و اطلاعاتی، آمادگی لازم برای مقابله با چنین جرائم خشنی را در کوتاهترین زمان ممکن دارند تا با انجام به موقع اقدامات، شناسایی و پیگیری لازم با قوت و قدرت انجام و در نهایت منجر به کشف شود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

23 هزار عدد قرص غیرمجاز کشف شد

سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی فرمانده انتظامی ساوه، از کشف بیش از 23 هزار عدد قرص غیرمجاز...

جوان ۲۸ ساله در پیشوا به قتل رسید

سرهنگ مسعود فرامرزی فرمانده انتظامی پیشوا، از درگیری ۲ نفر جوان به انگیزه انتقام جویی...

برادر یک عضو مجلس افغانستان در جوزجان به قتل رسید

برادر عضو مجلس نمایندگان کشور افغانستان به دست افراد ناشناس در جوزجان به قتل رسید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news