اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
05 بهمن 1398 05 بهمن 1398
16:57 16:57

ویروس کرونا به ایرانیان ووهان منتقل نشده است

تا کنون ابتلای ایرانیان مقیم چین به این ویروس گزارش نشده است و سفارت ایران تاکید کرده که به طور ویژه‌ای پیگیر وضعیت سلامت ایرانیان مقیم شهر ووهان است.

ویروس کرونا

به گزارش سلام نو، سفارت ایران اعلام کرده به صورت لحظه‌ای شیوع این ویروس را رصد کرده و متناسب با وضعیت اقدامات و توصیه‌های خود را بروزرسانی و اطلاع خواهد داد.

بنا بر این گزارش هیچ یک از ایرانی‌های مقیم چین تا الان علایم ابتلا به بیماری کرونا را نداشته‌اند.

شهر ووهان، محل اولیه شیوع ویروس به طور عمومی قرنطینه شده است و از ورود و خروج غیرضروری به شهر ممانعت به عمل می‌آید. ووهان ششمین شهر پرجمعیت چین است و گفته می‌شود جمعیت این شهر به حدود ۱۱ میلیون نفر می‌رسد.

در عین حال تاکنون و بر اساس تصمیم وزرات فرهنگ و گردشگری چین محدودیت شدیدی برای تورهای گردشگری خروجی از چین به تمام کشورها اعمال شده است که تعداد قابل توجهی از تورها در ایران به مقصد چین لغو شده‌اند با این حال که تمام پروازها به چین کماکان برقرار است.

تمام مسافران در مبادی خروجی چین از جمله تمام فرودگاه‌های چین از طریق تجهیزات الکترونیکی پیشرفته چک می‌شوند و موارد مشکوک مورد آزمایش و قرنطینه قرار می‌گیرند. کنترل مسافران برای تمام پروازها به مقصد تهران نیز انجام می‌شود. تیمی از دپارتمان بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت کشورمان هم در فرودگاه امام خمینی مستقر و تمام مسافران ورودی از کشورهای آسیای شرقی مورد کنترل قرار گرفته و موارد مشکوک آزمایش و قرنطینه می‌شوند.

علاوه بر این سفارت ایران در چین توصیه‌هایی درخصوص ایرانیان مقیم چین و افرادی که عازم چین هستند صادر کرده است. در اطلاعیه سفارت ایران آمده است که با توجه به تمرکز شیوع ویروس در استان "هوبی"، از هموطنان درخواست می‌شود سفر خود به این استان را به تعویق بیندازند.

دولت چین از بامداد روز پنجشنبه هفته گذشته شهر ووهان را برای کنترل شیوع ویروس کرونا قرنطینه کرده و از ورود و خروج غیر ضروری افراد به این شهر ممانعت به عمل می‌آورد. مواردی از ابتلاء به این ویروس در سایر شهرهای چین نیز مشاهده شده است. سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن توصیه کرده است افراد جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس از ماسک‌های تنفسی استفاده کرده و حتی المقدور در اماکن پرتردد همچون مترو و رستوران حاضر نشوند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ورق کرونا در قم برگشت! / آمار دقیق بهبودیافتگان

یک پیرمرد 89 ساله که در قم به کرونا مبتلا شده بود توانست با غلبه بر این بیماری از بیم...

بانک ها از مراکز پرخطر ابتلا به کرونا هستند

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران،اعلام کرد که بانک ها از جمله کانو...

قرنطینه دانشجویان ایرانی در ایتالیا

یک منبع مطلع در سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم از در قرنطینه بودن دانشجویان ایرانی د...

5 عضو یک خانواده به ویروس کرونا مبتلا شدند!

اعضای یک خانواده که در یک مراسم ختم در بوشهر شرکت کرده بودند، همگی به ویروس کرونا مبت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news