اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
05 بهمن 1398 05 بهمن 1398
18:57 18:57

چهره شاد ایران در نمایشگاه توریستی اسپانیا +فیلم

ایران در چهلمین نمایشگاه توریستی اسپانیا حاضر شده تا در 5 روز با یاری گروه‌های هنری و گردشگری، چهره‌ای امن از خود برای گردشگران خارجی به تصویر بکشد.

نمایشگاه گردشگری اسپانیا

به گزارش سلام نو، نمایشگاه «فیتور» اسپانیا که چهار دهه تجربه را پشت سر گذاشته، یکی از مهم‌ترین رویدادهای تجاری گردشگری کشورهای لاتین‌زبان است که امسال از ۲۲ تا ۲۶ ژانویه (دوم تا ششم بهمن‌ماه) در شهر مادرید برگزار شده و ۲۵۳ هزار شرکت‌کننده از ۱۶۵ کشور را به خود جذب کرده است. این نمایشگاه را هشت‌هزار خبرنگار و بلاگر پوشش می‌دهند. گردشگری سلامت، خلاقیت و تکنولوژی از جمله بخش‌های نمایشگاه امسال هستند.

فیتور (Fitur) شهر محل برپایی نمایشگاه با مقر اصلی سازمان جهانی گردشگری یکی است، در ابعاد آموزشی جایگاه ویژه‌ای دارد و هر سال کارگاه‌های آموزشی متنوعی در آن برگزار می‌شود، «فیتور تلنت» موضوع اصلی کارگاه نمایشگاه امسال است. ایجاد خلاقیت در حوزه‌های متنوع گردشگری و جلب فعالان این حوزه از اهداف فیتور در کمک به گردشگری است.

ایران امسال در شرایطی در نمایشگاه اسپانیا شرکت کرده که امنیت آن تحت تاثیر وقاع اخیر از سوی برخی دولت‌ها و رسانه‌های خارجی به چالش کشید شده و همین باعث شده است گردشگران برای سفر به ایران تردید کنند. برای همین در غرفه ایران که با مسوولیت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برپا شده از گروه رقص‌های آیینی خطه خراسان بزرگ بهره گرفته شده تا چهره شاد ایران را نیز به نمایش بگذارند. نمایش این گروه در چند روز برپایی فیتور یکی از پرطرفدراترین و جذاب‌ترین بخش‌های غرفه ایران بوده است.

برگزاری کنفرانس خبری گردشگری، نشست با معاون سازمان جهانی گردشگری UNWTO، نشست هم‌اندیشی توراپراتورهای ایرانی و اسپانیایی به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید، نشست مشترک با مدیران نمایشگاه‌های MIT روسیه و تاپ ریزای فرانسه از دیگر برنامه‌های غرفه ایران در فیتور اسپانیا است.

غرفه ایران امسال به مساحت ۲۹۷ مترمربع در سالن ۲ (خاورمیانه) فیتور قرار دارد که لبنان، مصر، فلسطین و اردن همسایه‌های آن هستند. نزدیک به ۲۰ آژانس گردشگری به همراه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، استان‌های یزد و کرمان و شهرداری تهران در غرفه ایران حضور دارند.

نمایشگاه فیتور فردا (یکشنبه، ششم بهمن‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد. بسیاری از تورگردان‌ها بر این باورند: شاید غرفه ایران در مقایسه با گذشته روزهای خلوتی را در اسپانیا سپری کرده باشد و این نمایشگاه به تنهایی وضعیت گردشگری ایران را که روزهای بحرانی‌ای را سپری می‌کند، بهبود نبخشد، اما حاضر بودن و غیبت نکردن ایران در رویدادهای بین‌المللی در شرایط موجود، ‌چنان اهمیت دارد که باید از هر فرصتی برای به نمایش گذاشتن امنیت و آرامش کشور در مجامع بین‌الملل استفاده کرد./ ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news