اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
05 بهمن 1398 05 بهمن 1398
20:57 20:57

گفتگوی هند و رژیم صهیونیستی درباره مسائل منطقه‌ای

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با نارندرا مودی نخست وزیر هند در مورد مسائل منطقه‌ای و جهانی مورد علاقه 2 کشور گفت و گو کرد.

هند و رژیم صهیونیستی در مورد مسائل منطقه‌ای گفت و گو کردند

به گزارش سلام نو به نقل از نشریه "تایمز او ایندیا"، دفتر نخست وزیری هند -روز شنبه- ضمن تاکید بر روابط نزدیک دهلی‌نو و تل‌آویو در بیانیه‌ای اعلام کرد: مودی و نتانیاهو توافق کردند که ارتباط با یکدیگر را از طریق انجام پروژه‌های مشترک و همچنین تحولات منطقه‌ای حفظ کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نخست وزیر هند بر اهمیت انجام پروژه‌های مشترک در زمینه کشاورزی، حفاظت از آب و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد. 2 طرف همچنین در مورد مسائل منطقه‌ای و جهانی مورد علاقه مذاکره کردند.

هند و رژیم صهیونیستی دارای روابط گسترده در زمینه اقتصادی، نظامی و راهبردی هستند.

رژیم صهیونیستی برای گسترش اقتصاد وابسته به صادرات خود به هند احتیاج دارد. بازار هند با جمعیتی معادل ۱.۳ میلیارد نفر می‌تواند بسیاری از نیازهای صادراتی رژیم صهیونیستی را تامین کند.

از سوی دیگر هند نیز به تکنولوژی رژیم صهیونیستی به خصوص در بخش آب و کشاورزی احتیاج دارد.

روابط دو جانبه اقتصادی هند و رژیم صهیونیستی بدون در نظر گرفتن بخش  دفاعی، در سال ۲۰۱۸ به ارزش پنج میلیارد دلار برآورد شده است. ارزش تجارت میان 2 کشور در سال ۱۹۹۲ تنها ۲۰۰ میلیون دلار بود.

رژیم صهیونیستی یکی از بزرگ‌ترین منابع تجهیزات نظامی برای هند است. انتظار می‌رود در چند سال آینده ارزش قراردادهای نظامی میان 2 کشور به ۶ میلیارد دلار برسد. رژیم صهیونیستی سال گذشته توانست بزرگ‌ترین قرارداد نظامی را در تاریخ خود در هند به دست آورد. بر اساس این قرارداد شرکت صنایع نظامی رژیم صهیونیستی سیستم‌های دفاع موشکی به ارزش ۲ میلیارد دلار به ارتش و نیروی دریایی هند خواهد فروخت.

اخیرا هند موشک‌های باراک ۱، فالکون و موشک‌های ضد تانک "اسپایک" را از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است. این رژیم همچنین در حال تولید موشک‌های "باراک ۸" برای ارتش و نیروی دریایی هند است.

بر اساس داده‌های وزارت دفاع رژیم صهیونیستی، ۵۸ درصد از صادرات نظامی این رژیم در سال ۲۰۱۷ با مقصد کشورهای آسیا و اقیانوسیه انجام شده است که در این میان هند یک خریدار بزرگ تجهیزات نظامی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

در سال جاری  شرکت صنایع هوا و فضای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که توانسته است یک قرارداد فروش موشک‌های زمین به هوا با برد متوسط به ارزش ۹۳ میلیون دلار با هند امضا کند.

تجارت 2 جانبه هند و رژیم صهیونیستی به صورت سالانه حدود پنج میلیارد دلار برآورد شده است. این تجارت بیشتر در زمینه نظامی و جواهر آلات می‌باشد.

رژیم صهیونیستی در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان تسلیحات نظامی هند در کنار روسیه و آمریکا است./ ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news