اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
05 بهمن 1398 05 بهمن 1398
22:19 22:19

تحکیم تجارت هند و برزیل با امضاء ۱۵ توافقنامه

هند و برزیل روز شنبه در حضور نخست وزیر هند و رییس جمهور برزیل ۱۵ توافق نامه در زمینه های مختلف امضاء کردند.

هند و برزیل ۱۵ توافق نامه امضاء کردند

به گزارش سلام نو، شبکه خبری "ان دی تی وی" روز شنبه گزارش داد:  دو کشور همچنین اعلام کردند که به دنبال گسترش همکاری های مشترک در زمینه های دفاعی، امنیت، تجارت، بازرگانی، کشاورزی، انرژی، محیط زیست، بهداشت و نوآوری هستند.

به گفته مقامات هندی تمرکز گفت و گو ها میان نخست وزیر هند و رییس جمهوری برزیل تجارت و سرمایه گذاری بوده است زیرا هر دو کشور با رکود اقتصادی مواجه هستند.

ارزش تجارت دو جانبه هند و برزیل در سال ۲۰۱۸-۱۹ حدود ۸.۲ میلیارد دلار بوده است که از این مقدار ۳.۸ میلیارد دلار مربوط به صادرات هند به برزیل و ۴.۴ میلیارد دلار واردات دهلی نو از این کشور محسوب می شود.

"ژائیر بولسونارو" رییس جمهوری برزیل امروز وارد هند شد. وی برای شرکت در مراسم روز جمهوری هند که فردا برگزار می شود به عنوان مهمان ویژه حضور خواهد داشت.

**هند علاقه مند به خرید نفت برزیل

"دارمندرا پرادان" وزیر نفت هند در دیدار با "بنتو آلبوکرکه" وزیر انرژی برزیل اعلام کرد که دهلی نو علاقه مند به افزایش واردات نفت از برزیل است.

پرادان پس از دیدار با "آلبوکرکه" در حساب توییتری خود نوشت: هند در حال گسترش منابع نفتی خود است و شرکت های نفتی ما علاقه مند به افزایش واردات نفت از برزیل در صورت دریافت پیشنهاد مناسب هستند.

شرکت او ان جی سی ویدش هند هم اکنون در حال اکتشاف دو بلوک نفتی در برزیل است.

هند پیش از این نیز اعلام کرده بود که قصد دارد منابع تامین نفت خود را جهت کاهش وابستگی به خاورمیانه گسترش دهد.

این کشور ۸۴ درصد از نیاز خود به نفت را از طریق واردات تامین می کند و دو سوم این مقدار از کشورهای خاورمیانه تامین می شود./ ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news