اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
09:40 09:40

روسیه برای ریشه‌کن کردن کرونا به یاری چین شتافت

رئیس سازمان پیشگیری از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد دو انستیتوی پژوهش‌های پزشکی روسیه در تلاش هستند تا واکسن کرونا را تولید کنند.

روسیه برای رهایی چین از شر "کرونا" آستین‌ها را بالا زد

به گزارش سلام نو، رسانه های روسیه خبر داده اند که دانشمندان این کشور با توجه به سرعت گسترش ویروس کرونا در چین، همسایه جنوبی این کشور و جانباختن برخی از مردم به همین دلیل، آستین ها را بالا زده اند تا هر چه سریعتر واکسنی برای مقابله با این ویروس پیدا کنند.

«آنا پوپوا» رئیس سازمان پیشگیری از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت روسیه روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه یک با اعلام این مطلب گفت که کارشناسان دو انستیتوی پژوهش‌های پزشکی روسیه به موازات یکدیگر و به صورت مستقل برای تولید واکسن کرونا تلاش می کنند.

به گفته مقام روس، هر یک از دو پژوهشگاه بر اساس شیوه جداگانه ای به دنبال ساخت واکسن برای این ویروس هستند ضمن اینکه ما با خبر شده ایم چند کشور دیگر نیز در تلاش برای تولید واکسن این بیماری هستند.

رئیس سازمان پیشگیری از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت روسیه با رد ورود این ویروس به کشورش با این جمله که باید تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود کرونا به روسیه را بیشتر کنیم، اظهار داشت: در سطح خانگی نیز باید اصول مشابه پیشگیری از سرماخوردگی، برای پیشگیری از کرونا بکار گرفته شود.

احتمال ورود ویروس کرونا به روسیه روس‌ها را بشدت نگران کرده است خصوصا اینکه روز شنبه یک تبعه چینی مظنون به ابتلا به این ویروس در استان ایرکوتسک در منطقه سیبری روسیه بستری شد.

چین همسایه روسیه است و در خاور دور با این کشور مرز مشترک دارد.

گسترش روزافزون روابط روسیه و چین و توسعه گردشگری و تجارت میان دو کشور، باعث شده است که در فرودگاه‌های روسیه اکثرا به سه زبان روسی، چینی و انگلیسی به مسافران فراخوان داده شود.

در مناطق توریستی مسکو و سن پترزبورگ نیز ممکن نیست در هر زمان از سال، دهها توریست چینی دیده نشوند.

روز پنجشنبه هفته گذشته دو نفر ازجمله یک تبعه چینی در سن پترزبورگ مظنون به ابتلا به بیماری کرونا بستری شدند اما نتایج آزمایشات نشان داد که به کرونا مبتلا نیستند.

گفتنی است، ویروس کرونا به تازگی در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده که تاکنون جان بیش از ۴۰ نفر را گرفته است. مقامات چین از مردم این کشور خواسته‌اند به شهر ووهان، محل انتشار این ویروس سفر نکنند و به ساکنان شهر هم توصیه شده در شهر بمانند.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، شمار افراد مبتلا به بیماری کرونا در چین به بیش از ۲ هزار نفر رسیده است و در شبانه روز اخیر ۴۴۴ نفر به شمار این بیماران افزوده شده است و دهها تن هم جان خود را از دست داده اند.

برخی از سیاستمداران در شرق، آمریکا را متهم به دسیسه چینی برای توقف اقتصاد چین به هر قیمتی حتی انتشار ویرووس کرونا در بین مردم این کشور می کنند و برخی دیگر خوردن برخی غذاهای عجیب مانند گوشت خفاش یا مار را دلیل انتقال این ویروس مرگبار در کشوری می دانند که مردم آن به خوردن غذاهای عجیب و باورنکردنی مشهورند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد

مقامات سلامت ایتالیا از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند.

فیلمی بهت‌آور از جایگاهی که برای جنازه‌های کرونایی درست کرده‌اند!

در آمریکا کامیون‌های یخچال‌داری را به عنوان سردخانه برای حجم زیادی از فوت شدگان کرونا...

شمار جانباختگان در انگلیس بر اثر کرونا به 1408 نفر رسید

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 1408 نفر رس...

هراس ترامپ از افزایش آمار مبتلایان کرونا در آمریکا/احتمال ابتلای ۲ میلیون نفر وجود دارد

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی با اشاره به آمار بالای تلفات، هشدار داد که ممکن است آمار ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news