اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
10:30 10:30

تلاش واشنگتن برای گفت‌وگوی دوجانبه با تهران خوش‌خیالی است

محمدجواد ظریف در توییتی نوشت تلاش واشنگتن برای گفت‌وگوی دوجانبه با تهران خوش‌خیالی است و تنها چارچوب ممکن برای گفتگو بازگشت به دوره قبل از سال ۲۰۱۷ و جبران خسارت ایران است.

ظریف خطاب به ترامپ: تنها چارچوب مذاکره، میز ۱+۵ است

به گزارش سلام نو، وزیر امور خارجه در پیامی خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا، گفت تلاش واشنگتن برای گفت‌وگوی دوجانبه با تهران خوش‌خیالی است و هرگونه گفت‌وگویی تنها در چارچوب گروه ۱+۵ و مشروط به بازگشت به وضعیت پیش از سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

ظریف در توئیترش نوشت:

" دونالد ترامپ همچنان آرزوی یک دیدار دوجانبه را در سر دارد تا هوسش برای یک «توافق ترامپ» ارضا شود. این خیالی باطل است. تنها چارچوب ممکن برای گفتگو، میز مذاکره ۱+۵ که خودش آن را ترک کرده، بازگشت به دوره قبل از سال ۲۰۱۷ و جبران خسارت ایران است."

پیام ظریف پس از آن منتشر می‌شود که ترامپ در توییتی مدعی شد که ایران برای گفت‌وگو با آمریکا آماده است، مشروط بر اینکه واشنگتن تحریم‌ها را رفع کند. رئیس‌جمهور آمریکا سپس نوشته است که واشنگتن حاضر به پذیرش این شرط نیست.

ظاهرا توییت ترامپ واکنشی باشد به مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه با نشریه اشپیگل که در آن عنوان شده است که آمریکا در صورت تغییر رفتار و اصلاح گذشته، می‌تواند به میز مذاکره بازگردد.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه و بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران و گروه ۱+۵، خارج شد و تحریم‌های گسترده‌ای علیه مردم ایران وضع کرد. واشنگتن در این مدت در چارچوب سیاست موسوم به «فشار حداکثری» اقدامات زیادی برای تشدید فشارها به ایران انجام داده است. ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله جدیدترین اقدامات واشنگتن علیه ایران بوده است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

اخراج کارمندان خائن از کاخ سفید توسط ترامپ

شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی، به تلاش رئیس‌جمهوری آمریکا برای اخراج کارمندان خائن کاخ...

حواشی راهپیمایی ۲۲ بهمن ؛ تهرانی‌ها ترامپ را دار زدند /فریاد «مرگ بر آمریکا» نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن

راهپیمایان شرکت کننده در تهران به صورت نمادین ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به دار آویخت...

رایزنی ظریف و محمود عباس درباره معامله قرن

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آخرین...

آمریکا از اعتراضات به معامله قرن شاکی است

منابع مطلع می‌گویند که کاخ سفید از اعتراضا به معامله قرن ناراحت است و مایل نیست هیچ ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news