اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
17:29 17:29

خداحافظ مامبای سیاه

امتیاز آورترین بازیکن تاریخ لیکرز همراه با دختر 13 ساله اش در حادثه سقوط هلی کوپتر جانش را از دست داد تا جامعه ورزش را در غم از دست دادنش در ماتم فرو ببرد.

سلام نو - سرویس ورزشی: دیشب یکی از تلخ ترین اتفاقات تاریخ NBA اتفاق افتاد و جامعه بسکتبال یکی از اسطوره های خود را از دست داد. کوبی برایت، ستاره 41 ساله سابق تیم ملی آمریکا و لوس آنجلس لیکرز در حادثه ای دلخراش همراه با دختر 13 ساله خود دار فانی را وداع گفت تا دنیا در شوک فقدان چهارمین بازیکن پر امتیاز تاریخ NBA فرو رود.

مرگ دلخراش پر افتخارترین بازیکن تاریخ لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا در سقوط هلی کوپترش جامعه ورزش را طوری در بهت فرو برد که حتی فوتبالی ها هم نتوانستند این غم را هضم کنند و تمام رقابت های دیشب دنیای فوتبال تحت تاثیر این اتفاق بود. نیمار گل دوم خود را به کوبی تقدیم کرد و باشگاه های فوتبال فضای توییترشان را به ستاره سابق لیکرز تعلق دادند.

شاید تیم ملی آمریکا هیچوقت رده نخست بسکتبال دنیا را از دست ندهد و همیشه پر از ستاره های سفید و سیاهی باشد که چشم بسته پرتاب های 3 امتیازی شان وارد سبد می کنند اما همیشه این حسرت را خواهد داشت که چرا ستاره سابق لیکرز فقط 6 سال پیراهن بسکتبال این کشور را پوشیده و افتخار آفرینی کرده است. در دنیای پول NBA، کوبی لباس وفاداری را پوشیده بود و 20 سال برای نارنجی های شهر لوس آنجلس به میدان رفت. مرد همه کاره لیکرز با بیش از 32 هزار امتیاز، چهارمین بازیکن امتیازآور تاریخ حرفه ای ترین لیگ دنیا است.

5 بار قهرمانی در بالاترین سطح بسکتبال دنیا، 18 بار حضور در جمع ستاره های فصل NBA، بهترین بازیکن فصل لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا در سال 2008، 2 مدال طلای المپیک و 4 عنوان بهترین بازیکن ستاره های NBA باعث شد تا لیکرزی ها شماره های 8 و 24 متعلق به این ستاره خود را بایگانی کنند و یاد و خاطره مرد 32 هزار امتیازی باقی بماند.

وقتی حرف از گرفتن اسکار می شود، همه ذهن ها سمت ستاره های هالیوود خواهد رفت اما مرد 198 سانتی آمریکایی در کنار همه افتخارات خود توانسته بود، یک بار هم این جایزه را برای انیمیشن "بسکتبال عزیز" کسب کند. علی رغم تشویق پدرش برای بسکتبال بازی کردن از سن 3 سالگی، کوبی هیچوقت حضور پیدا نکردن خانواده خود را در مراسم عروسی اش با ونسا را فراموش نکرد. مرد فیلادلفیایی در نخستین بازی خود در NBA 25 امتیاز گرفت تا به همه ثابت کند گرفتن بهترین بازیکن مسابقات بین المللی مدارس اتفاقی نبوده است.

سرانجام مامبای سیاه در سال 2016 از بسکتبال خداحافظی کرد تا NBA یکی از ستاره های اصلی خود را از دست دهد اما دیوار افتخارات لیگ آمریکا هیچوقت او را از یاد نخواهد برد.

اخبار مرتبط

icon news

شکایت همسر کوبی برایانت به دادگاه!

همسر کوبی برایانت، ستاره بسکتبال آمریکا که در سانحه هوایی جانش را از دست داد از شرکت ...

رکورد مایکل جردن شکسته شد

رکورد مایکل جردن توسط فوق ستاره تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز شکسته شد. جیمز با ۱۷ امتیا...

نقص فنی علت سقوط هلی‌کوپتر کوبی برایانت نیست!

نقص فنی علت سقوط هلی‌کوپتر کوبی برایانت بسکتبالیست آمریکایی توسط کارشناسان و محققان ف...

میزبانی بسکتبال از ایران گرفته شد!

 کنفدراسیون بسکتبال آسیا اعلام کرد  میزبانی مسابقات زیر ۱۶ سال قهرمانی آسیا به لبنان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news