اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
18:23 18:23

فلسطین برای رویارویی با «معامله قرن» اقدام دیپلماتیک می کند

همزمان با نشست ترامپ با نتانیاهو و گانتس، رهبران فلسطینی برای برگزاری نشست فوری درباره مکانیزم رویارویی با این طرح آماده‌ می‌شوند.

پرچم فلسطین

به گزارش سلام نو، به نقل از القدس العربی رهبران فلسطینی درصدد برگزاری نشستی درباره این طرح و مکانیزم‌های لازم برای رویارویی با آن هستند.

این نشست قرار است به دعوت محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شود.این نشست به محض اعلام کامل طرح معامله قرن برگزار خواهد شد.

همزمان رهبران فلسطینی دنبال درخواست از کشورهای عربی برای برگزاری نشستی فوری پیرامون طرح به اصطلاح "صلح" پیشنهادی آمریکا هستند و دستورهای لازم به وزارت خارجه فلسطین برای انجام اقدامات دیپلماتیک در پایتخت‌های عربی و غیر عربی در این باره صادر شده است.

هنوز زمان برگزاری این نشست‌ها مشخص نشده اما پس از رایزنی با اتحادیه عرب درباره آن در نزدیک ترین زمان ممکن مشخص خواهد شد.

ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین نیز اعلام کرده که تحرکات فلسطینی برای دعوت از وزرای خارجه کشورهای عربی جهت برگزاری نشست فوری درباره این طرح آغاز شده و تلاش‌ها برای برگزاری نشست مشابه در سازمان همکاری اسلامی و کشورهای عدم تعهد و دیگر نهادهای منطقه بین المللی ادامه دارد.

به گفته این دپیلمات فلسطینی تحرکات فلسطین شامل رجوع مجدد به شورای امنیت برای محکوم کردن این طرح و پس از آن مجمع عمومی سازمان ملل و اتحادیه اروپا جهت ایجاد موضعی مشخص و قوی مقابل طرح‌های آمریکا می‌شود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ابتلای صدها نفر در فلسطین به کرونا

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد احتمالا صدها نفر در سرزمینهای اشغالی به کروناوی...

حماس: مشارکت اعراب در تهیه معامله قرن

صالح العاروری اعلام کرد بعضی از کشورهای عربی در تهیه معامله قرن شرکت داشته‌اند.

عادل الجبیر: ارتباط مخفیانه‌ای با ایران نداریم!

 عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی گفت: ریاض از تصمیم ملت فلسطین درباره معام...

عربستان: باید مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و فلسطین صورت گیرد

فیصل بن فرحان از طرح "معامله قرن" آمریکا برای حل اختلاف خاورمیانه استقبال و اعلام کرد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news