اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
21:57 21:57

مسافران چین در انگلیس قرنطینه می شوند

وزیر بهداشت انگلیس به مسافرانی که از ووهان چین وارد این کشور شده‌اند تاکید کرد که در قرنطینه باشند و مقامات بهداشتی را در جریان بگذارند.

انگلیس از مسافران چینی خواست که در قرنطینه باشند

به گزارش سلام نو، در حالی که مقام‌های وزارت بهداشت انگلیس به دنبال شناسایی ۲ هزار مسافری هستند که از دسامبر گذشته (اذر و دی ) وارد این کشور شده‌اند «مت هنکوک» روز دوشنبه در نشست فوق‌العاده مجلس عوام انگلیس تصریح کرد که حتی اگر علائم بیماری کرونا مشاهده نشود، احتمال ابتلا به این بیماری از سوی مسافران چین بسیار زیاد است.

گزارش‌ها حاکی است که انگلیس تا کنون ۵۴۰ نفر از این افراد را شناسایی کرده است.

وزیر بهداشت انگلیس خطاب به باقی مسافران هشدار داد؛ اگر دچار تنگی نفس شدید بلافاصله با پزشک تماس گرفته و آنها را از علائم خود مطلع کنید. همچنین «تازمانی که به شما مشورت تخصصی ارائه نشده، محل سکونت خود را ترک نکنید.»

این سیاستمدار انگلیسی اضافه کرد که وزارت امور خارجه در تلاش است تا اتباع انگلیسی گرفتار شده در چین را به این کشور منتقل کند.

وی افزود که تدابیر بهداشتی برای بازگشت این افراد در انگلیس در نظر گرفته شده است.

گزارش ها حاکیست که حدود ۳۰۰ تن از اتباع انگلیسی با توجه به مسدود بودن شبکه‌های حمل و نقل در چین گرفتار شده اند. برخی از کشورهای همسایه چین تدابیری را برای خروج اتباع خود صورت داده اما سایر کشورها همچنان با مشکل جدی مواجه هستند.

شهر ووهان مرکز استان ۱۱ میلیون نفری هوبی در مرکز چین کانون شیوع کرونا شناسایی شده است. دولت از چند روز پیش این شهر و ۱۷ شهر دیگر را با هدف کنترل شیوع کرونا به سایر شهرهای چین قرنطینه کرد اما نگرانی ها از آنچا افزایش یافته است که حدود نیمی از جمعیت ۱۱ میلیون نفری ووهان قبل از قرنطینه شهر و به مناسبت تعطیلات عید بهار چین این شهر را ترک کرده اند که ممکن است عامل شیوع ویروس در سراسر کشور و حتی جهان باشند.

آمارها حاکی است تا صبح امروز دوشنبه دو هزار و ۷۶۱ تن در چین و ۳۷ نفر در ۱۲ کشور دیگر به این ویروس مبتلا شده اند این ویروس همچنین تا کنون جان نزدیک به ۸۰ تن را گرفته است؛ ۵۱ تن هم درمان شده اند بیش از دو هزار تن از مبتلایان، ساکن شهر ووهان و استان هوبی هستند که گفته می شود دستکم حال ۳۲۰ تن آنها وخیم است.

تاکنون در انگلیس ۷۳ نفر مظنون به ابتلا به بیماری کرونا بستری شدند اما نتایج آزمایشات نشان داد که به کرونا مبتلا نیستند.

ویروس کرونا که گمان می رود اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروخت سرچشمه گرفته است اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.

این ویروس که از خانواده «کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکایی ها برای موج احتمالی کرونا آماده باشند

منابع خبری از هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در مورد ورود موج احتمالی ک...

اروپا گردی کرونا ادامه دارد/ این بار اتریش

منابع خبری خارجی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در اتریش را اعلام کردند. 

سوئیس هم آلوده ویروس کرونا شد

دفتر وزارت سلامت فدرال سوئیس نخستین مورد ابتلا به ویروس «کرونا» در این کشور را تایید ...

ترکیه اتباع خود در ایران را فراخواند

وزیر بهداشت ترکیه از خارج کردن اتباع خود از ایران به وسیله یک پرواز فوری، خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news