اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
22:57 22:57

هاآرتص: ایران در مرکز گفتگوهای ترامپ و نتانیاهو بود

روزنامه هآرتص چاپ سرزمین‌های اشغالی دوشنبه شب نوشت که دیدار امروز نتانیاهو و ترامپ بیشتر به بحث در مورد ایران گذشته است.

هاآرتص: بیشتر صحبت‌های امروز  نتانیاهو و ترامپ درباره ایران بود

به گزارش سلام نو به نقل از پایگاه خبری "فلسطین الیوم" به نقل از هاآرتص یک مقام نزدیک به نتانیاهو در این باره گفته که  دیدار روز دوشنبه مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی عمدتا بر بحث در مورد ایران متمرکز بوده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: در این دیدار همچنین بر ضرورت کنترل تمام خطرهایی که اسرائیل با آن روبروست، بحث و تبادل نظر شده است.

از دیگر محورهای گفت وگوی ترامپ و نتانیاهو مسأله دیوان بین‌المللی دادگستری و نیز افزایش نفوذ آمریکا در سایه ترور (سردار حاج قاسم) سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس بوده است.

به گزارش این منبع، رییس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل درخصوص لزوم پایان دادن به آنچه ستیزه‌جویی ایران و تلاش‌های این کشور برای اتمی شدن ادعا شده است، تأکید کردند.

همچنین در این دیدار بر لزوم ادامه فشار به ایران در تمام جبهه‌ها بحث و تبادل نظر شد.

نتانیاهو و ترامپ  امروز و یک روز مانده به رونمایی از طرح موهوم و مرده معامله قرن در واشنگتن دیدار کردند.

معامله قرن، طرح آمریکایی است که در آن بیت‌المقدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

همچنین "مایک پمپئو " وزیر امورخارجه آمریکا ۲۷ آبان ماه اعلام کرده بود، دولت ترامپ، شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری را مغایر با حقوق بین‌الملل نمی‌داند، اظهاراتی که با محکومیت بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اسلامی و عربی رو به رو شد.

آمریکا اردیبهشت ماه  ۹۷ نیز در اقدامی دیگر در خوش‌خدمتی به رژیم صهیونیستی سفارت خود را رسما از تل آویو به قدس انتقال داد و قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت که این اقدام با موجی از خشم کشورهای مسلمان و عربی روبرو شد.

دولت ترامپ روز اول فروردین ۱۳۹۸ (۲۱ مارس ۲۰۱۹)  نیز با به رسمیت شناختن بلندی‌های اشغالی جولان سوریه در توییتر خود نوشت 'پس از ۵۲ سال، زمان آن رسیده است که ایالات متحده حاکمیت تل‌آویو بر بلندی‌های جولان را که دارای اهمیت راهبردی برای امنیت اسرائیل و ثبات منطقه است، به رسمیت بشناسد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

واکنش ظریف به درخواست ترامپ از ایران

 وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری در واکنش به درخواست ترامپ از ایران برای ادامه...

دعوای ادامه دار ترامپ و پلوسی/ این بار بر سر کرونا

 رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا درخواست رئیس جمهورآمریکا برای اختصاص ۲.۵ میلیارد ...

درخواست جدید ترامپ از ایران

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه ایران از داعش بیزار است، از ایران خواست به جنگ با داع...

حمایت واشنگتن از دهلی‌نو

در دیدار دونالد ترامپ با نارندرا مودی، رییس جمهور آمریکا بر حمایت واشنگتن از دهلی نو ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news