اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
23:23 23:23

کرونا به پکن رسید

مقامات چین روز دوشنبه از نخستین قربانی ویروس کشنده کرونا در شهر پکن پایتخت چین خبر دادند.  

ویروس کرونا به پایتخت چین رسید 

به گزارش سلام نوبه نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیسیون بهداشت پکن اعلام کرد که قربانی مردی ۵۰ ساله بود که در ۸ ژانویه (۱۸ دی) به شهر ووهان مرکز شیوع کرونا سفر کرده و پس از بازگشت به پکن دچار تب شدید شده بود.
به گفته کمیسیون بهداشت پکن، قربانی در روز  ۲۱ ژانویه برای درمان به بیمارستان مراجعه کرده و امروز به علت نارسایی تنفسی جان خود را از دست داد.
آمارها حاکی است تا صبح امروز دوشنبه دو هزار و ۷۶۱ تن در چین و ۳۷ نفر در ۱۲ کشور دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند این ویروس همچنین تا کنون جان ۸۱ تن را گرفته است و ۵۱ تن هم درمان شده‌اند. بیش از دو هزار تن از مبتلایان، ساکن شهر ووهان و استان هوبی کانون شیوع این ویروس هستند که گفته می‌شود دستکم حال ۳۲۰ تن آن‌ها وخیم است.
ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، نمایان شد و هم اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.
این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی‌بینند.
تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.  / ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکایی ها برای موج احتمالی کرونا آماده باشند

منابع خبری از هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در مورد ورود موج احتمالی ک...

اروپا گردی کرونا ادامه دارد/ این بار اتریش

منابع خبری خارجی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در اتریش را اعلام کردند. 

سوئیس هم آلوده ویروس کرونا شد

دفتر وزارت سلامت فدرال سوئیس نخستین مورد ابتلا به ویروس «کرونا» در این کشور را تایید ...

ترکیه اتباع خود در ایران را فراخواند

وزیر بهداشت ترکیه از خارج کردن اتباع خود از ایران به وسیله یک پرواز فوری، خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news