اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 بهمن 1398 07 بهمن 1398
23:28 23:28

مخالفت فرانسه با خروج نیروهای امریکا از آفریقا

وزیر دفاع فرانسه گفت: در صورت خروج نیروهای امریکا از آفریقا عملیات ضد تروریستی در این منطقه به شدت محدود خواهد شد.  

فرانسه در مورد خروج احتمالی نیروهای امریکا از آفریقا هشدار داد 

به گزارش سلام نو به نقل از فرانس ۲۴، فلورانس پارلی در کنفرانس خبری با همتای آمریکایی خود در واشنگتن گفت: انتظار می‌رود با خروج نیروهای پنتاگون از آفریقا ضربه شدیدی به عملیات نظامی علیه گروه‌های تروریستی در منطقه ساحل آفریقا وارد شود.
پارلی افزود: پشتیبانی ایالات متحده برای عملیات ما بسیار مهم است و کاهش نیروهای آنان می‌تواند کارآیی ما را در اقدام علیه تروریست‌ها به شدت محدود کند.
وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه گذشته با رد تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از آفریقا گفت: همانطور که قبلا گفته‌ام خط مقدم سیاست‌های راهبردی ما مقابله با روسیه و چین است.
مارک اسپر در پایگاه هوایی فلوریدا گفت: تا کنون تصمیمی برای خروج هفت هزار نیروی امریکایی در آفریقا گرفته نشده است اما با این وجود تایید کرد که پنتاگون می‌خواهد نیروهای خود را از مأموریت‌های دور دست جمع کند تا بیشتر روی رقابت "قدرت بزرگ" با روسیه و چین، متمرکز شود.
اسپر در جمع خبرنگاران گفت: من از زمانی که ریاست پنتاگون را برعهده گرفته‌ام همیشه هدف اصلی خود را اجرای استراتژی دفاع ملی آمریکا معرفی کرده‌ام و ماموریت شماره یک ما رقابت با روسیه و چین است.
با انتشار خبر گمانه زنی‌هایی در مورد خروج نیروهای آمریکایی از آفریقا پارلی وزیر دفاع فرانسه به دلیل نگرانی از این تصمیم به واشنگتن سفر کرد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

پنتاگون با خروج آمریکا از قاره سیاه مخالفت کرد

وزیر دفاع آمریکا با رد تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از آفریقا گفت: خط مقدم سیاست‌های ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news