اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
08 بهمن 1398 08 بهمن 1398
10:40 10:40

هدف قوه قضاییه از سهمیه‌بندی طلاق

سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: قوه قضاییه با مطرح کردن سهمیه بندی طلاق قصد دارد، ثبت طلاق ها محدود به چند دفترخانه نشود.

طلاق

به گزارش سلام نو، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران اطلاع‌رسانی مبهم در مورد طرح «سهیمه‌بندی طلاق» را عاملی برای نگرانی مردم در این خصوص عنوان کرد.

سید حسن موسوی چلک، در خصوص انتشار برخی اخبار در مورد سهیمه‌بندی طلاق گفت: به نظر می‌رسد قوه قضاییه با مطرح کردن این تصمیم قصد دارد تا عمده طلاق‌ها در چند دفترخانه محدود ثبت نشود و به تناسب تعداد طلاق‌های ثبت شده و تعداد دفاتری که وجود دارد این میزان توزیع شود، به این ترتیب اگر مبلغی از سوی دفترخانه‌ها برای طلاق دریافت می‌شود، این مبلغ فقط در اختیار تعداد محدودی از دفترخانه‌ها قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه در مجموع، میانگین سالانه تعداد طلاق‌ها در کشور حدود ۱۷۰ هزار مورد است، افزود: از سوی دیگر هم شاید کارشناسان قوه قضاییه در بررسی‌هایشان به این نتیجه رسیده‌اند که برای شفافیت مالی این کار انجام شود با این حال این نکته وجود دارد که حق انتخاب افراد برای انتخاب دفترخانه‌ای که قصد دارند تا طلاقشان را در آن ثبت کنند، چه می‌شود؟ این کار ممکن است تبعات دیگری هم به دنبال داشته باشد. با این حال فکر نمی‌کنم هدف از اتخاذ این سیاست کاهش میزان طلاق در کشور باشد.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ادامه داد: با تعیین میزان سهیمه‌ای برای ثبت طلاق در هر استان به نظر می‌رسد نمی‌توان عددی را از الان برای سال آینده ارائه داد. از سوی دیگر گاهی هم دادگاه حکم طلاق را صادر می‌کنند، اما زوج برای جاری شدن خطبه طلاق به ثبت مراجعه نمی‌کنند. با این حال مشکل اصلی در خصوص نحوه اطلاع رسانی این موضوع بود که به دلیل ابهام در اطلاع رسانی باعث ایجاد موج نگرانی در مردم شد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ماجرای زندگی فلاکت بار یک زن با دو شوهر معتادش/هر دو دست بزن داشتند!

زن ۳۷ ساله اهل مشهد که بخاطر وضعیت بد مالی پدرش مجبور به ازدواج در سن 16 سالگی شده بو...

زوجین متقاضی طلاق باید در سامانه «تصمیم» ثبت نام کنند!

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در واکنش به خبر «ممنوعیت طلاق تا پایان سال» گفت که ...

این خانواده ها دارای پایین ترین آمار طلاق هستند

معصومه ظهیری، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران گفت: زوج‌های طلبه دارای پایین تر...

سهمیه بندی طلاق و دخالت دوباره مسئولین در زندگی خصوصی مردم!

کاش مسئولین امر متوجه می‌شدند طلاق بنزین نیست که بشود آن را سهمیه بندی کرد! که حتی در...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news