اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
08 بهمن 1398 08 بهمن 1398
19:23 19:23

اطلاعیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین علیه معامله قرن

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – نهاد ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:اجرای معامله می‌تواند منطقه را وارد بحران‌های جدیدی کند.

اجرای طرح معامله قرن منطقه را با بحران‌های جدیدی روبه‌رو می‌کند

به گزارش سلام نو، این اطلاعیه می افزاید: طرح موسوم به «معامله قرن» این است که رژیم صهیونیستی " کشور ملت یهود است و فلسطین، با حاکمیت محدود، کشور ملی فلسطینیان است". دولت فلسطین با حاکمیت محدود در نیمی از کرانه باختری و سرتاسر نوار غزه تشکیل خواهد شد و اسراییل مسئول امنیت بخش بزرگی از کرانه باختری و گذرگاه های مرزی است و دره اردن تحت حاکمیت اسراییل قرار گرفته و این رژیم ماموریت سیطره نظامی بر آن را بر عهده خواهد داشت. تمامی محله های عرب نشین در قدس شرقی به جز «المدینه القدیمه» که بخشی از قدس اسراییل خواهد بود به دولت فلسطین واگذار می شود.

در این اطلاعیه آمده است: شهر ابودیس در شرق قدس، پایتخت پیشنهادی برای دولت فلسطین خواهد بود. فلسطین و اردن در نظارت دینی بر مساجد «المدینه القدیمه» مشارکت خواهند کرد. غزه به دولت جدید فلسطین ملحق خواهد شد مشروط بر این که حماس خلع سلاح شود. هیچ بندی مبنی بر «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت وجود ندارد ولی سازوکاری برای پرداخت غرامت و نظارت جامعه جهانی به آنها تدوین خواهد شد.

کمیته حمایت از انقلاب مردم فلسطین – نهاد ریاست جمهوری در اطلاعیه خود تاکید کرد: طرح صلح دونالد ترامپ برای درگیری فلسطین و اسراییل از دو سال پیش مطرح شده بود که اخیرا ابعادی از آن را بیان و خیانت های آشکار و خباثت های دولت های مرتجع و دستهای به خون آلوده جنایتکاران آمریکا و اسراییل برای حمایت و حراست از غده سرطانی در قلب کشورهای اسلامی نمایان شده است.

این اطلاعیه می افزاید: آنان در این طرح در صدد تعیین مرز، یافتن تدابیر امنیتی برای رژیم صهیونیستی، رسیدگی به تقاضای استقرار دولت فلسطینی در مناطق اشغالی و انحصار منابع طبیعی در ید رژیم کودک کش ...هستند. تحرکات کوشنر و گرینبلات (از مقامات دولت آمریکا و طراحان اصلی طرح موسوم به معامله قرن) و اظهارات جناب ترامپ رییس جمهوری استکبار و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکای تروریست و همچنین سفرهای سرّی و علنی به ریاض و قاهره و تل‌آویو به‌ منظور کارگردانی طرح معامله ترامپ رو به افزایش است.

در این اطلاعیه آمده است: توطئه معامله قرن ترامپ، آگاهی ملت‌های عربی و ملت فلسطین به‌ویژه حق بازگشت را هدف قرار داده است و به همین سبب هوشیاری عمومی در خصوص محوریت داشتن مساله فلسطین و اتخاذ یک موضع یکپارچه و مستحکم فلسطینی و تحقق آشتی جدی برای مقابله با این طرح (معامله قرن) ضرورت دارد، طرحی که هدف از آن حذف مساله فلسطین است، بیداری و آگاهی فلسطینیان آواره خارج از فلسطین و مبارزه قانونی و بین‌المللی و انسانی نیز یکی دیگر از مسائل ضروری برای مقابله با چنین طرحی است.

در این اطلاعیه تاکید شده است: ترامپ در دو سال گذشته به‌رغم مخالفت‌های جهانی، سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس اشغالی انتقال داد و یک سال بعد در اقدامی جنجالی حاکمیت اسراییل بر جولان اشغالی در خاک سوریه را به رسمیت شناخت؛ اقدامی که موجی از مخالفت‌ها را در جهان به راه انداخت.

این اطلاعیه می افزاید: ترامپ برای اینکه کشورهای عربی منطقه را با معامله قرن همراه کند، حاضر شد میلیاردها دلار به برخی رژیم‌های عربی رشوه پرداخت کند. این طرح آمریکا تاکنون از سوی هیچ کشوری حمایت نشده است و حتی کشورهای غربی مخالف چنین طرحی هستند.

در اطلاعیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – نهاد ریاست جمهوری آمده است: ترامپ سعی دارد با معامله قرن امنیت اسراییل را بیش از پیش تضمین کند، اما با توجه به مخالفت شدید فلسطینی‌ها، اجرای این طرح می‌تواند منطقه را وارد بحران‌های جدیدی کند. رییس ‌جمهوری آمریکا تلاش می‌کند با ارائه طرح جنجالی خود به مناقشه فلسطین و اسراییل پایان دهد، مفاد این طرح یک جانبه که تنها منافع صهیونیست‌ها را تأمین می‌کند از سوی کشورهای غربی هم مورد استقبال قرار نگرفته است و قبلا هم گفته اند "زمان آن رسیده که اروپا به اصول بنیادین خود برای صلح بین اسراییلی‌ها و فلسطینی‌ها پایبند باشد. " که متاسفانه در این میان کسی از راه حل بین المللی داشتن دو دولت در این سرزمین صحبتی نکرده است.

در این اطلاعیه آمده است: این مقامات و سران سابق اروپایی ضمن محکوم کردن اقدام یک جانبه «دونالد ترامپ» رییس‌ جمهوری آمریکا در تدوین و تحمیل معامله قرن به فلسطینی‌ها گفتند که راهکار دودولتی باید اجرا شود تا هر دو طرف بتوانند همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند. در این نامه با اشاره به اینکه دولت کنونی آمریکا از سیاست دیرین خود در قبال قدس و فلسطین فاصله گرفته است، تأکید شده که اروپا باید هر طرحی را که شامل ایجاد دولت فلسطینی مستقل در کنار اسرائیل به پایتختی مشترک قدس اشغالی نباشد، رد کند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – ریاست جمهوری در این اطلاعیه ضمن محکوم کردن این ظلم آشکار و اقدام یکجانبه علیه ملت مظلوم فلسطین و انتفاع مطلق رژیم کودک کش صهیونیستی توسط رییس جمهوری دیکتاتور و خون آشام آمریکا از ملت ها و دولت های منطقه و جهان خواستار حمایت همه جانبه و نمایش انزجار از اقدامات بی پایه و اساس اقدامات و نقشه های شوم نظام سلطه بوده و همگان را به فرمایش حکیمانه و راهگشای رهبر معظم انقلاب رهنمون می دارد که فرمودند مساله معامله قرن موضوعی خیانت بار است که البته محقق نیز نخواهد شد و مساله‌ فلسطین یک مساله‌ اساسی است و مخصوص دولت‌ها و کشورهای اسلامی هم نیست؛ مساله‌ فلسطین یک مساله‌ انسانی است؛ وجدان‌های انسانی وادار به واکنش خواهند شد، در مقابل آنچه بر سر ملّت فلسطین آمد، صرفاً مساله‌ اسلامی نیست؛ البتّه برای مسلمان‌ها این کاراهمیت بیشتری دارد، اولویت بیشتری دارد و غیر از جنبه‌ انسانی، جنبه‌های شرعی و دینی هم دارد ولی مساله، مساله‌ انسانی است و آمریکا و دنباله‌هایش حتماً در این قضیه هم شکست خواهند خورد. فرق‌شان با گذشته‌ها این است که حالا صریحاً می‌گویند که می‌خواهیم مساله‌ فلسطین را کأن‌لم‌یکن و حذف کنیم از مسائل مطرح دنیا که البتّه چنین کاری را نخواهند توانست و ناکام خواهند ماند، توصیه می‌نماییم.

این اطلاعیه می افزاید: ما از همه مسلمانان و آزادگان جهان به ویژه سیاستمداران، نخبگان، اندیشمندان، فلسطینیان غیور و فرزندان مقاومت و همه اقشار درخواست می کنیم که با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیت ها برای خنثی سازی این نقشه شوم و نکبت بار آمریکا و اسراییل تلاش کنند و آن را به شکست بکشانند. ما رجای واثق داریم که با همت و همراهی ملت های آزاده و مسلمان جهان و دولت های منظقه به زودی شاهد نابودی کفر جهانی و رژیم جعلی صهیونیستی و اخراج مزدوران خون آشام تحت سلطه هژمونی صهیونیست از منطقه و تخلیه پایگاه های نظامی و جاسوسی استکبار جهانی و نابودی غده سرطانی و رهایی ملت مظلوم فلسطین و دیگر ملتهای ستمدیده جهان از چنگال پلید رژیم منحوس صهیونیست خواهیم بود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

معامله قرن عملیاتی نخواهد شد

محمود عباس اعلام کرد ملت و رهبران فلسطین اجازه نمی‌دهند معامله قرن عملیاتی شود.

رایزنی ظریف و محمود عباس درباره معامله قرن

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آخرین...

موضع سازمان همکاری اسلامی درباره معامله قرن اعلام شد

جلسه‌ای فوق‌العاده سازمان «همکاری اسلامی» برای بررسی «معامله قرن» انجام و اعلام شد هر...

کاخ سفید: اعراب درباره معامله قرن هم نظر نیستند

دولت آمریکا در آخرین موضع خود درباره نسبت معامله قرن و اعراب مدعی شد مدعی شد کشورهای ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news