اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
09 بهمن 1398 09 بهمن 1398
09:42 09:42

اجاره «اتاق خصوصی» در فضا!

ناسا در تازه‌ترین اقدامات خود به علاقه‌مندان سفر به فضا «اتاق خصوصی» اجاره می‌دهد.

ناسا در فضا «اتاق خصوصی» اجاره می‌دهد

به گزارش سلام نو، ناسا در تازه‌ترین اقدامات خود تصمیم دارد، یک اتاق خصوصی برای اقامت علاقه‌مندان سفر به فضا به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل کند.

به نقل از سی‌نت، ناسا در تازه‌ترین اقدامات خود تصمیم دارد، یک اتاق خصوصی برای اجاره به علاقه‌مندان سفر به فضا به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل کند.

شرکت اسپیس ایکس نیز در کنار طرح‌های پیشتازانه خود برای ارسال فضانورد به سیاره مریخ در تلاش است تا توریست به مدار کره ماه با استفاده از کپسول فضایی اژدها بفرستد.

براساس آنچه که ناسا اعلام کرده انتظار می‌رود سالانه ۲ سفر برای اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی صورت گیرد؛ تخمین زده می‌شود هزینه اقامت برای هر نفر به ازای یک شب ۳۵ هزار دلار باشد.

آژانس فضایی ناسا روز گذشته اعلام کرد که این سازمان شرکت «Axiom Space» را انتخاب کرده تا نخستین ماژول‌های تجاری قابل سکونت را برای ایستگاه فضایی بین‌المللی ارائه دهد.

جیم برایدنستاین، مدیر ناسا گفت: کار شرکت منتخب توسعه یک مقصد تجاری در فضا نه تنها برای علاقه‌مندان اقامت در مدار زمین بلکه برای پاسخگویی به نیازهای طولانی مدت برای آموزش فضانوردان ناسا، تحقیقات علمی و عملیات فناوری در مدار زمین  است.

به همین ترتیب، ناسا و سایر آژانس‌های فضایی دولت احتمالاً جزء نخستین مشتری‌های آکسیوم هستند؛ این شرکت توسط مایکل سوفردینی، مدیر سابق ایستگاه فضایی بین‌المللی اداره می شود.

جدول زمانی برای نصب فضای تجاری جدید در فضا هنوز مشخص نیست، اما Axiom گفته است که دوست دارد به محض شروع سال ۲۰۲۱ این اتاق را به ایستگاه فضایی متصل کند.

/مشرق

اخبار مرتبط

icon news

کشف سیاره ای که هر سال آن فقط 18 ساعت است!

محققان ناسا با استفاده از تلسکوپ TESS موفق به کشف سیاره فراخورشیدی شده اند که توده آن...

تصاویر یک طوفان گرمسیری از فضا

تصاویر طوفان قدرتمند "کریستوبال" در منطقه " gulf coast" توسط یکی از فضانوردان مستقر د...

آینده دنیای فضا چه می‌شود؟

بالاخره Crew Dragon با موفقیت به فضا پرتاب شد تا اسپیس ایکس و ناسا یک پروژه موفق را ب...

دو آمریکایی با سفینه فضایی خصوصی به مدار کره زمین رفتند+عکس و فیلم

دو فضانورد آمریکایی به نام باب بنکن و دوگ هرلی با یک سفینه فضایی خصوصی و ساخته شده با...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news