اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
09 بهمن 1398 09 بهمن 1398
11:22 11:22

یک بازیگر ایرانی درگذشت

علی‌اصغر طبسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، در نخستین دقایق بامداد چهارشنبه نهم بهمن ماه ۱۳۹۹۸ در منزل خود دار فانی را وداع گفت.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت

به گزارش سلام نو، علی‌اصغر طبسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در نخستین دقایق بامداد امروز (چهارشنبه نهم بهمن) بعد از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری، دارفانی را وداع گفت.

زنده یاد طبسی از دو سال پیش و پس از یک تصادف سخت و از سر گذراندن مراحل جراحی تا چند ماه پیش درگیر روند درمان بود اما بعد از ضایعه درگذشت همسرش به دلیل وخامت اوضاع روحی و جسمی سرانجام در نخستین دقایق بامداد چهارشنبه نهم بهمن ماه ۱۳۹۹۸ در منزل خود دار فانی را وداع گفت

بیشترین بازی‌های خاطره‌انگیز طبسی در آثار مسعود کیمیایی از جمله متروپل، سربازهای جمعه، اعتراض، جرم، محاکمه در خیابان و رئیس رقم خورده است.

این هنرمند نخستین تجربه حضور در سینما را با فیلم سلطان مسعود کیمیایی در سال ۱۳۷۵ آغاز کرد و آخرین حضور او در آثار سینمایی به فیلم دو لکه ابر به کارگردانی مهرشاد کارخانی در سال ۱۳۹۴ باز می‌گردد.

از دیگر فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی که زنده‌یاد طبسی در آنها به ایفای نقش پرداخته می توان به آثاری؛ چون هاری، حسرت، چه خوبه که برگشتی، نارنجی پوش، قلاده های طلا، اکباتان، پله آخر، کوچه ملی، بوی گندم، این جا تاریک نیست، پرتقال خونی، قصه پریا، آدمکش، سن‌پطرزبورگ، طهران تهران، محاکمه در خیابان، طلا و مس، بیداری، ریسمان باز، سنتوری، پارک وی، مقلد شیطان، قلقلک، آتش بس، ستاره ها جلد اول: ستاره می شود، ستاره ها، جلد ۲: ستاره است، تله، سرود تولد، سالاد فصل، برگ برنده، صبحانه برای دو نفر، این زن حرف نمی‌زند، مزاحم، آدمک‌ها، خاکستری، پرواز بادبادک ها، نسکافه داغ داغ و جوان ایرانی اشاره کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

صداوسیما نیاز به یک بازنگری اساسی دارد

علیرضا جلالی‌تبار زاده بازیگر 41 ساله سینما و تلویزیون متولد ۲۱ اردیبهشت ۱۳۵۷ در شهر ...

شهاب حسینی در کنار رابرت دنیرو + تصویر

سید شهاب حسینی بازیگر 46 ساله سینما و تلویزیون متولد ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در شهر تهران است، و...

بستری شدن ولی الله شیراندامی در بیمارستان

ولی‌الله شیراندامی بازیگر 88 ساله سینمای ایران متولد ۳ فروردین ۱۳۱۰ در شهر مرو است، و...

حواشی پیش آمده برای سریال وارش خنده دار بود / مسئولین استان گیلان به فکر سواحل دریای خزر و مرداب انزلی باشند

رامین راستاد بازیگر ۴۷ ساله سینما و تلویزیون متولد  ۲ خرداد ۱۳۵۱ در شهر تهران است، وی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news