اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
09 بهمن 1398 09 بهمن 1398
19:10 19:10

بیانیه سفارت ایران در چین درباره «کرونا»

سفارت کشورمان در پکن در اطلاعیه ای اعلام کرد که هشتاد نفر از هموطنان در شهر ووهان حضور دارند ولی تا کنون موردی از ابتلای ایرانیان مقیم به این ویروس گزارش نشده است.

ایران و چین

سفارت ایران در چین آخرین اقدامات و توصیه ها در خصوص ویروس کرونا را اعلام کرد.

به گزارش سلام نو، سفارت کشورمان در پکن در اطلاعیه ای اعلام کرد: هم اکنون هشتاد نفر از هموطنان ارجمند در شهر ووهان حضور دارند که سفارت در تماس مستمر با آنان پیگیری وضعیت و سلامت آنهاست. همچنین اقدامات و پیگیری های متعددی در خصوص امور و درخواست های ایرانیان مقیم چین در حال انجام است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: مشکلات آنان از جمله درخواست خروج،  مهر خروج سربازی، حمایت های معیشتی و بهداشتی در حال پیگیری است که برخی از انان انجام شده است. بدیهی است حصول تمام درخواست ها نیازمند همکاری سایر نهادها نیز می باشد.
خوشبختانه تا کنون موردی از ابتلای ایرانیان مقیم عزیز به این ویروس گزارش نشده است.

به دلیل ریسک بالای ابتلا و انتشار بیماری طی فرایند جابجایی گروهی افراد،  خروج اتباع خارجی از ووهان از سوی مقامات محل و سازمان جهانی بهداشت توصیه نمی شود. با وجود آن سفارت در حال بررسی و اجرای گزینه های مختلف جهت متقاضیان خروج از ووهان است.

جهت مبارزه با شیوع این ویروس تعطیلات عید بهاره چین تمدید شده است؛ لذا به هموطنانی که قصد سفر به چین را دارند توصیه می شوند سفر خود را به تعویق بیندازند.

اکثر دانشگاه‌های چین ترم جدید را با تاخیر آغاز خواهند کرد. لذا دانشجویانی که هم اکنون در ایران می باشند، پیش از عزیمت از زمان شروع ترم جدید اطلاع حاصل فرموده و جهت مراجعت به چین تعجیل نفرمایند.

به علت دوره پنهان این ویروس ضروریست هموطنان ارجمندی که از چین به میهن مراجعت می کنند مراقبت های ویژه به مدت دو هفته انجام داده و در صورت مشاهده علائم ابتلا با مراکز درمانی تماس حاصل فرمایند.

سفارت و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در چین بطور مستمر اخرین وضعیت شیوع ویروس در این کشور را رصد کرده و متناسب با اخرین وضعیت اقدام به اطلاع رسانی در این خصوص خواهد کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سید هادی خسروشاهی به علت ابتلا به کرونا درگذشت

صبح امروز، استاد سید هادی خسروشاهی به دلیل ویروس کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری درگذ...

آقای روحانی! آقای جهانگیری! کرونا با دستور شما از کشور خارج نمی‌شود / باید قاطع، سریع و ملموس تصمیم بگیرید

مردم حداقل در شرایط فعلی اوضاع کشور را بحرانی ارزیابی می‌کنند و جان خود و خانواده و د...

واکنش تند چین به عملکرد آمریکا در مقابله با ویروس کرونا

چین عملکرد آمریکا در برخورد با ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داد

برای مقابله با کرونا نیاز به همکاری بین المللی است

چانگ هوا، سفیر جمهوری خلق چین در تهران که به تازگی با وزیر بهداشت دیدار کرده در توییت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news