اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
11 بهمن 1398 11 بهمن 1398
15:54 15:54

اسامی لیست نهایی اصولگرایان در تهران منتشر شد

به نظر می رسد لیست نامزدهای مورد حمایت اصولگرایان در تهران تقریباً در حال نهایی شدن است.

تکلیف لیست اصولگرایان در تهران مشخص شد+ اسامی

به گزارش سلام نو، بر این اساس تکلیف ۴ روحانی در این ائتلاف روشن شده و حجج اسلام مرتضی آقاتهرانی، سیدمحمود نبویان از جریان پایداری و سیدرضا تقوی و غلامرضا مصباحی مقدم از جامعه روحانیت در این لیست قرار گرفته‌اند.

حسب اعلام قبلی شورای ائتلاف مقرر شده بود حداکثر ۱۰ فرد مشهور نیز در لیست واقع شوند که بدین منظور حضور محمدباقر قالیباف، رضا تقی‌پور، سیدمصطفی آقامیرسلیم، الیاس نادران و عبدالحسین روح‌الامینی در لیست قطعی شده و از میان بیژن نوباوه، سیدمهدی هاشمی، حسین مظفر، مجتبی رحمان دوست، مجتبی رضاخواه، سید شمس الدین حسینی، مسعود زریبافان، محمد عباسی، سیدمحمد حسینی و غلامرضا خواجه سروی نیز ۵ نفر انتخاب خواهند شد.

اما بزرگترین مشکل بزرگان اصولگرایان در تهران انتخاب ۱۰ جوان از میان ۲۰ فرد راه یافته است که حتی باعث شده است علیرغم توافق قبلی مبنی بر قطعیت حضور محسن پیرهادی،وحید یامین پور، سیدنظام الدین موسوی و امیرابراهیم رسولی کماکان این بخش از لیست موجب توقف بحث و استمرار آن در روز یکشنبه ۱۳بهمن شود.

چنانچه روی  ۴فرد فوق اجماع حاصل شود شش نفر دیگر از میان مجتبی ثابتی، مهدی وکیل‌پور، فرشاد مهدی‌پور، سعیدآجورلو، مجتبی توانگر ، سعید احدیان، احمدنادری ، امیرسیاح مالک شریعتی، احسان خاندوزی، مهدی جولایی و علی قریشی انتخاب می‌شوند.

نحوه انتخاب نیز تقسیم‌بندی به شش گروه دونفره و رای‌گیری میان آنان خواهد بود.

همچنین گفته میشود بدلیل استعفای محسن مهدیان نام او از لیست حذف شده و بر روی اسم میعادصالحی نیز بدلیل اعتقاد برخی تصمیم گیران مبنی بر ریسک قانونی صلاحیت وی خط قرمز کشیده شده است.

شایان ذکر است که تاریخ برکناری میعاد صالحی از صندوق کشوری در بازه ششماه قبل از آغاز ثبت نام‌ها نبوده و بسیاری این صندوق را مطابق مصوبه دیوان عدالت اداری، دولتی می‌دانند.

همچنین از میان خانم‌ها زهره الهیان، لاله افتخاری، فاطمه آلیا، فاطمه رهبر، سوده نجفی، الهام اکبری، فاطمه قاسم پور، الهام امین زاده و کبری خزعلی نیز شش نفر انتخاب خواهند شد.

شایان ذکر است یکی از موضوعات مورد بحث در شورای ائتلاف اصولگرایان، حصول اطمینان از عدم ردصلاحیت نامزدهای نهایی توسط شورای نگهبان است.

گویا این شورا نگران است که بدلیل پاره‌ای ملاحظات حداقل ۳نفر از افراد نهایی این لیست که در معرض ردّ صلاحیت هستند در روزهای پایانی غافل‌گیر شوند.

درحالی که اصلاح‌طلبان در اکثر حوزه‌های انتخابیه نامزد قابل طرح ندارند و در تهران نیز بدلیل ردصلاحیت‌های گسترده با مشکل مواجه شده‌اند، اصولگرایان آنقدر نامزد تایید شده دارند که فقط در تهران می‌توانند هشت لیست سی نفره بدون هیچ فرد تکراری ارائه دهند!/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

برای برخی حزب یعنی خودشان به علاوه عده ای پادو، مانند ناپلئون!

مصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم گفت: ...

چطور یاران احمدی‌نژاد بدون سر و صدا وارد بهارستان شدند؟

از هم اکنون جریان‌های مختلفی در مجلس به چشم می‌خورند. جریان اصلی اصولگرا یا همان ستون...

کرونا یا ناامیدی؛ کدام میزان مشارکت در انتخابات مجلس را کاهش داد؟

شاید بخشی از اصولگرایان برای پاسخگویی به رقیب خارجی به آمار انتخابات کشورهای اروپایی ...

۷۲ درصد در پایتخت به قالیباف رأی دادند! + آمار رأی دهندگان تهران

  تاکنون ۷۲ درصد آرای مردم تهران به نام محمدباقر قالیباف سرلیست فهرست وحدت اصولگرایان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news