اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 بهمن 1398
12 بهمن 1398 12 بهمن 1398
11:59 11:59

کدخدایی: ما نیز از نظام انتخاباتی راضی نیستیم

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت: مشکل عظیمی در نظام انتخاباتی و قوانین حداقلی داریم که ما هو از این وضعیت راضی نیستیم. وی همچنین افزود: ۲ هزار نفر به کاندیداهای تایید صلاحیت‌ شده اضافه شد.

کدخدایی: ۲ هزار نفر به کاندیداهای تایید صلاحیت‌ شده اضافه شد /ما نیز از این وضعیت راضی نیستیم /به شورای نگهبان اتهام می‌زنند

سخنگوی شورای نگهبان، گفت: در مرحله دوم بررسی صلاحیت ها، ۲ هزار نفر به تاییدیه‌های شورای نگهبان اضافه شد.

به گزارش سلام نو، «عباسعلی کدخدایی» روز شنبه در نشست خبری گفت: مشکل عظیمی که در بحث انتخابات داریم و بارها هم گفتیم، نظام انتخاباتی و قوانین حداقلی است که باعث وضعیت کنونی شده  است و متاسفانه هر دو طرف ناراضی هستند و ما نیز از این وضعیت راضی نیستیم.

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اینکه در دور اول حدود ۵۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند، گفت: در مرحله دوم بررسی صلاحیت ها، ۲ هزار نفر به تاییدیه‌های شورای نگهبان اضافه شد.

اهم اظهارات سخنگوی شورای نگهبان را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* می دانید که ثبت نام‌ها انجام شد و هیات‌های اجرایی و مرکزی استانی کارشان را  انجام دادند و تلاش شد اطلاع رسانی انجام شود. در مرحله بعد که مرحله شورای نگهبان اول  و تا دیروز بود اقدامات انجام شد و از امروز وارد شورای نگهبان دوم می شویم و کسانی که صلاحیتشان تایید نشده می‌توانند شکایت کنند و سه روز مهلت دارند وما  ۱۰ روز فرصت داریم تا آن را بررسی کنیم.

* در حوزه رسیدگی‌ها در بحث آماری که داشتیم از ۱۶ هزار و ۳۳ نفر که ثبت نام کرده بودند،  نزدیک ۴۵۰۰ نفر اسامی را  داشتیم تا بررسی می کردیم و مجموع افرادی که مورد تایید قرار گرفتند بالای ۵۰ درصد است و نزدیک ۲۰ و چند درصد رد داشتیم که در این مرحله بررسی خواهند شد و افزایش خواهد یافت. از مرحله قبل تا این مرحله که شورای نگهبان اول بودیم نزدیک ۲۰۰۰ هزار نفر به آمار تایید صلاحیت‌های شورای نگهبان اضافه شد.

* شورای نگهبان وظیفه خود را انجام می دهد و نسبت به بررسی‌ها حساسیت داریم و تا پایان وقت مقرر قانونی احتمال افزایش هم دارد.

* در بحث تحقیقات محلی که مورد ایراد است ما در همین مرحله و مرحله قبل با تحقیقات محلی خیلی از کسانی که  به عنوان عدم احراز صلاحیت شناخته بودند به تایید برگشتند.

*{ در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه «برخی اعلام کردند  بعضی از اصولگراها را  رد صلاحیت کردند تا در آخرین لحظات صلاحیتشان را  تایید کنند، آیا این موضوع صحت دارد؟» }: هم رویه، خلاف این است و هم نتیجه را می‌بینید. یک اتهام است که شاید بتوانیم پیگیری قضایی داشته باشیم. آمار را ملاحظه کنید. امروز اخبار منتشر می‌شود. اسامی برای وزارت کشور  ارسال شده و بقیه هم  ارسال می‌شود و چنین نیست. لذا باید دقت شود.

این خبر درحال تکمیل است...

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

سخنگوی شورای نگهبان از مراحل آماده سازی ستاد نظارت بر انتخابات بازدید کرد

قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان دقایقی پیش از مراحل آماده سازی ستاد نظارت بر انت...

تکذیب تایید صلاحیت تعدادی از نمایندگان رد صلاحیت شده

بنابر اعلام شورای نگهبان اخباری که درباره تایید صلاحیت تعدادی از نمایندگان رد صلاحیت ...

کدخدایی جواب وزیر خارجه آمریکا را داد!

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به ادعاهای پمپئو نوشت: مقامات آمریکا در ...

تاریخ برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس تعیین شد

سخنگوی شورای نگهبان در پیامی توئیتری اعلام کرد که شورای نگهبان با پیشنهاد وزارت کشور ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news