اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
13 بهمن 1398 13 بهمن 1398
09:22 09:22

مازنی: کاندیدا نباشد لیست نمی‌دهیم

احمد مازنی از معدود نمایندگان تایید شده اصلاح طلبان معتقد است در برخی شهرهای کشور انتخابات به معنای واقعی برگزار نمی شود چرا که شمار زیادی از اصلاح طلبان به واسطه رد صلاحیت ها عملا بدون نماینده هستند.

در حوزه‌هایی که کاندیدا داریم اصلاح طلبان لیست معرفی می کنند و در جاهای که کاندیدا نداریم هم لیستی ارائه نمی شود

حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مجلس در مورد اینکه تا چه اندازه ردصلاحیت‌ها بر میزان مشارکت مردم در انتخابات تأثیر می‌گذارد گفت: میزان مشارکت بالا و گرم شدن تنور انتخابات بستگی به رفتار مسئولان امر نظارت انتخابات دارد اگر زمینه را برای رقابتی شدن بیشتر فضای انتخابات آماده کنند قطعا میزان مشارکت هم بالا می رود اما اگر فضای انتخابات فضای باشد که در اکثر حوزه های انتخابیه از یک جناح و جریان مشارکت داشته باشند قطعا میزان مشارکت پایین خواهد بود.

به گزارش سلام نو، نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد:  در حال حاضر در برخی از حوزه ها، انتخابات به معنای واقعی انجام نخواهد شد چون کاندیداها از یک جریان هستند هرچند ممکن است در درون خودشان اختلافاتی داشته باشند اما جریان اصیل خط امام که مورد عنایت ویژه امام خمینی بودند یعنی جریان اصلاحات در بسیاری از حوزه ها کاندیدا ندارند و این برخورد سلیقه‌ای که انجام شده است باعث شده که مردم دلسرد شوند. اگر در این حوزه‌ها تا چند روز باقیمانده امکان رقابتی شدن انتخابات فراهم شود قطعا مشارکت بیشتر خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی افزود: اگر گزینه های مختلف مورد نظر مردم روی میز نباشد قطعا مردم به میز انتخابات مراجعه نخواهند کرد و این معنای به جز میزان مشارکت پایین نخواهد داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی در مورد لیست دادن اصلاح طلبان با توجه به کاندیدای فعلی تایید شده گفت: در تهران ١٤نماینده فعلی تایید شده‌اند و تعداد دیگری از اصلاح طلبان نیز که نماینده نیستند تایید شده‌اند و در شهرستان‌ها هم کاندیدای اصلاح طلب تایید شده‌اند و الان استراتژی اصلاح طلبان در مورد إرائه لیست مشخص نیست و بستگی به شرایط دارد اما پیش بینی ما این است در حوزه‌هایی که کاندیدا داریم اصلاح طلبان لیست معرفی می کنند و در جاهای که کاندیدا نداریم هم لیستی ارائه نمی شود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در مورد احتمال تشکیل مجلسی یک دست گفت: مجلس یکدست هیچوقت محقق نخواهد شد حتی اگر بخواهند مجلس کاملا اصولگرا همانند مجالس چهارم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم تشکیل دهند بازهم از درون خودشان انشعاباتی ایجاد می شود. در واقع نمی توان افراد را به صورت مکانیکی و یکدست اداره کرد چراکه افراد بر اساس سلایق و نظرات خودشان دیدگاه‌های متفاوتی دارند.

_____________________

بیشتر بخوانید:

بیانیه علی مطهری بعد از عدم احراز صلاحیت از طرف شورای نگهبان: التماس نمی کنم

احضار «پروانه سلحشوری»به دادسرا/ آزادی با تامین قرار

شورای نگهبان: ردصلاحیت‌ها 3 روز فرصت شکایت دارند

_______________________

لینک کوتاه: asriran.com/002z9l

اخبار مرتبط

icon news

۲ کاندیدای اصلاح طلب تغییر حوزه دادند!

 احمد مازنی نماینده فعلی مردم تهران در مجلس اعلام کرد از حوزه انتخابیه گرگان کاندیدا ...

رایزنی جدی اصلاح طلبان با شورای نگهبان

سیدحسن رسولی، رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح طلبان از رایزنی جدی اصلا...

استیضاح رحمانی فضلی در مجلس کلید خورد

احمد مازنی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این که رحمانی فضلی نتوانست فض...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news