اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
13 بهمن 1398 13 بهمن 1398
19:58 19:58

میرسلیم به انتقادات روحانی از شورای نگهبان واکنش نشان داد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتقادات رئیس جمهور ازشورای نگهبان، گفت: ارکان نظام در ایام انتخابات نباید همدیگر را تضعیف کنند.

واکنش میرسلیم به انتقادات رئیس جمهور از شورای نگهبان

به گزارش سلام نو، سیدمصطفی آقامیرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که در دانشگاه علوم تحقیقات برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات گفت: برای اینکه بتوانیم در اداره امور کشور تغییرات اساسی ایجاد کنیم نیازمند برگزاری انتخاباتی پرشور و پرشکوه هستیم. باید بدانیم چه کسی را انتخاب می‌کنیم و نسبت به آنها شناخت کافی داشته باشیم.

وی ادامه داد: معتقدم نرخ حضور مردم در پای صندوق رأی باید شاهد نرخ حضور جمعیت حداقل ۷۰ درصدی باشیم تا بتوانیم انتخاباتی موثر و تصمیم‌ساز رقم بزنم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به دانشجویان گفت: باید به تکلیف خود در شرکت در انتخابات به صورتی آگاهانه مسئولانه و متعهدانه گریست و با این ویژگی‌ها پای صندوق رأی حاضر شد. هرچه شکوه و حضور مردم پای صندوقهای رأی گسترده تر باشد اقتدار و توان نظام بیشتر جلوه می‌کند و انتخابات موثرتر خواهد بود.

میرسلیم در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیس جمهور درباره شورای نگهبان در زمینه رد صلاحیت‌ها، اظهار کرد آقای روحانی اگر به برخی مسائل انتقاداتی دارند می‌توانند این انتقادات را به شورای نگهبان اعلام کنند ساختمان این شورا که در کشور دیگری نیست و در همین ایران است و می‌توانند این مسائل را حضوری به اطلاع اعضای شورا برسانند لذا به این شکل پیام فرستادن جای اشکال است.

وی افزود: شورای نگهبان از ارکان نظام است و هیچ کس نباید ارکان نظام را تضعیف کند این‌گونه روش‌ها، روش‌های درستی نیست. اینکه رئیس جمهور در ایام انتخابات اینگونه به یکی از ارکان نظام انتقاد کند اصلا درست نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره عملکرد حزب موتلفه و چرا این حزب به جوانان اجازه فرصت بروز  وظهور نمی دهد گفت: حزب موتلفه قدیمی ترین حزب کشور است که از سال ۴۲ تأسیس شده و از قبل از انقلاب فعالیت داشته است. اینکه چرا جوانان در این حزب حضور فعالی ندارند، درست نیست. جوانان در این حزب فعالند اما به نوعی احترام می گذارند و تعارف می کنند و آنچنان پای کار نیستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی از مسائل موجود در این حزب، گفت: آقای عسگراولادی که پیر دیر ما بودند در سن ۷۰ سالگی اعلام کردند که دیگر دبیرکلی را قبول نمی‌کنند و با اصرار ما مدت محدودی در شورای مرکزی شرکت کردند البته جوانگرایی در این حزب وجود دارد وجوانگرایی به این معنی نیست که تجربه گذشتگان را نادیده گرفت. جوانگرایی این است که من میرسلیم پس از خود افرادی را تربیت کرده باشم که بتوانند این مسیر را ادامه دهند و این مسئله در حزب وجود دارد./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

آقای روحانی! آقای جهانگیری! کرونا با دستور شما از کشور خارج نمی‌شود / باید قاطع، سریع و ملموس تصمیم بگیرید

مردم حداقل در شرایط فعلی اوضاع کشور را بحرانی ارزیابی می‌کنند و جان خود و خانواده و د...

روحانی برای دفاع از خاوازی به مجلس می‌رود

معاون پارلمانی رییس جمهور از حضور رئیس جمهور در جلسه هفته آینده مجلس برای دفاع از برن...

روحانی: هیچ جا قرنطینه نمی‌شود / ستاد ملی مبارزه با کرونا مسئول ارائه آمار است

حسن روحانی رئیس جمهوری در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز گفت: تصمیمی برای قرنطینه محل یا ...

پیام تسلیت رئیس جمهور به وزیر دادگستری

رئیس جمهور در پیامی درگذشت برادر آقای سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری را تسلیت گفت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news