اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 بهمن 1398
14 بهمن 1398 14 بهمن 1398
11:55 11:55

نمکی: ابتلا به کرونا در ایران گزارش نشده

وزیر بهداشت اعلام کرد هیچ موردی از ابتلا به کروناویروس در ایران مشاهده نشده است.

وزیر بهداشت

به گزارش سلام نو، وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه هنوز هیچ موردی از کروناویروس در ایران مشاهده نشده است، درباره اقدامات انجام شده برای بازگرداندن ۷۰ تن از دانشجویان ایرانی ساکن شهر ووهان چین به کشور گفت: به این منظور پروازی مخصوص در اولین ساعات بامداد سه‌شنبه (فردا) به این شهر اعزام می‌شود.

دکتر سعید نمکی در پاسخ به سوال آخرین تمهیدات این وزارتخانه برای مقابله با  کروناویروس گفت: خواهشمندم پیام دلگرم کننده بنده را که مملو از صداقت و شفافیت است به مردم منتقل کنید. مردم باید بدانند وزیر بهداشت‌شان هرگز چیزی را از آنها پنهان نکرده و نخواهد کرد؛ حتی اگر اعلام موضوع به قیمت بدنامی و فشار بر روی خودش باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز  هیچ  موردی از کروناویروس جدید در کشور گزارش نشده است، خاطر نشان کرد: مردم باید در جریان باشند که کروناویروس جدید مطلقا سخت‌تر از بیماری آنفلوآنزای H۱N۱ که چند ماه گذشته کشور درگیر آن بود نیست. بیماری‌زایی کروناویروس جدید حدودا ۳۰ درصد است و ما می‌توانیم مانند H۱N۱ از پس آن برآییم.

وی در ادامه در خصوص توقف پروازها از چین به ایران و بالعکس، گفت: این تقاضای من مورد حمایت معاون اول رییس جمهور و وزیر راه قرار گرفت و قرار بر این شد تا امکان بازگشت برای اتباع چینی که اکنون در ایران هستند و ایرانیان ساکن در چین نیز فراهم باشد؛ چراکه ما نمی‌توانیم امکان بازگشت را از آنها بگیریم. تا کنون اگر همچنان پروازی در حال انجام است تنها برای جابجایی شهروندان ایرانی و چینی بوده است.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به روابط استراتژیک میان ایران وچین اظهار کرد: امیدوارم در اسرع وقت شرایط به حالت عادی بازگردد؛ چراکه روابط ایران و چین رابطه‌ای استراتژیک است که نمی‌خواهیم لطمه‌ای به آن وارد شود. اما معنای این سخن این نیست که لحظه‌ای از سلامت مردم غافل می‌شویم. سلامت مردم از هر گونه مصلحت‌اندیشی برای ما اولویت بیشتری دارد.

نمکی در خاتمه در خصوص برنامه‌ها برای بازگشت ۷۰ دانشجوی ایرانی ساکن در شهر ووهان چین گفت: پروازی مخصوص در اولین ساعات بامداد روز سه‌شنبه (فردا) به این شهر اعزام می‌شود که متشکل از پنج نفر از پرسنل زبده ما شامل متخصص عفونی و متخصص اورژانس است. همچنین برای کلیه خدمه پروازی این هواپیما نیز تمهیدات لازم از نظر حفاظت از ویروس فراهم شده است. این ۷۰ دانشجو پس از بازگشت دو هفته در قرنطینه خواهند بود و سپس می‌توانند به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تقدیر WHO از ایران بخاطر رسیدگی به سلامت دانشجویان بازگشته از ووهان

 در پایان ۱۴ روز قرنطینه ایرانی های بازگشته از ووهان چین نماینده سازمان جهانی بهداشت ...

وزارت بهداشت گواهی سلامت همه دانشجویان بازگشته از ووهان را تایید کرد

گواهی سلامت تمامی دانشجویان و دو همکار رسانه‌ای که از شهر ووهان چین به ایران بازگشتند...

ماجرای نامه‌‌ رسمی وزارت بهداشت مبنی بر ابتلای 35 نفر از هموطنان به کرونا چیست؟

عرفانی رییس اداره بیماری مشترک بین انسان و حیوان وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی ا...

دانشجویان ایرانی که از ووهان برگشته‌اند کجا قرنطینه هستند؟ +فیلم

فیلمی از محل قرنطینه دانشجویان ایرانی که از ووهان چین بازگشته‌اند منتشر شده که به شای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news