اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
15 بهمن 1398 15 بهمن 1398
14:57 14:57

سازمان پدافند غیرعامل درباره کرونا در کشور اطلاعیه داد!

 با صدور اطلاعیه‌­ای سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا اعلام کرد وضعیت عمومی کشور در شرایط سفید است.

اطلاعیه سازمان پدافند غیرعامل درباره احتمال شیوع ویروس کرونا در کشور

به گزارش سلام نو، سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شیوع بیماری ناشی از ویروس «کرونا» با بیان وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است، اعلام کرد: قرارگاه پدافند زیستی کشور با همه ظرفیت‌های لشکری و کشوری، آمادگی دارد در صورت احساس نیاز، تمام توان خود در حوزه بهداشت و درمان و مقابله با تهدیدات زیستی را در فرایند کنترل بیماری و درمان مبتلایان به کار بندد.

این اطلاعیه تاکید کرد: قرارگاه پدافند زیستی کشور همچنان تا فروکش کردن بیماری در سطح جهانی در حالت آماده‌باش کامل بوده و به همکاری و حمایت خود از سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های مسئول بهداشتی و درمانی در این رابطه ادامه خواهد داد.

متن اطلاعیه سازمان پدافند غیرعامل کشور به شرح زیر است:

با توجه به جمع بندی‌های صورت پذیرفته و جهت اطلاع عموم مردم نکاتی در خصوص شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا به اطلاع می‌رسد:

۱- سازمان پدافند غیرعامل کشور با محوریت قرارگاه پدافند زیستی کشور از ساعات اولیه اطلاع از شیوع یک بیماری با منشا ناشناخته در شهر ووهان استان هوبئی کشور چین، شورای هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی کشور را تشکیل داده و وضعیت کشور را با هوشیاری کامل رصد، پایش و مراقبت می‌نماید.

۲- با توجه به اقدامات قرنطینه‌ای که از سوی دولت چین صورت پذیرفت و همچنین اقدامات به موقع مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط پیرو هشدار سازمان بهداشت جهانی در فعال‌سازی فرآیند نظارت بر ورود و خروج مسافران هوایی با مبدا و مقصد چین و سایر اقدامات احتیاطی و کنترلی، تاکنون نیازی به استفاده از ظرفیت‌های عملیاتی نیروهای مسلح برای مهار این بیماری وجود نداشته است. با این حال سازمان پدافند غیرعامل کشور طی روزهای جاری کارگروه‌های مشترک برای مواردی که نیاز به هماهنگی بیشتر و هم‌افزایی ستادی و اجرایی بین مجموعه نیروهای مسلح و دولت بوده است را برگزار کرده است.

۳- ضمن اعلام اینکه وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است اعلام می‌دارد قرارگاه پدافند زیستی کشور با همه ظرفیت‌های لشکری و کشوری، آمادگی دارد در صورت احساس نیاز، تمام توان خود در حوزه بهداشت و درمان و مقابله با تهدیدات زیستی را در فرایند کنترل بیماری و درمان مبتلایان به کار بندد. هرچند بررسی‌های میدانی و قرائن موجود نشان می‌دهد احتمال طغیان شیوع بیماری در ایران اندک است.

۴- سازمان پدافند غیرعامل کشور با همکاری برخی از موسسات دانش‌بنیان داخلی مجموعه اقداماتی را جهت تحقیق و بررسی هرچه بیشتر روی منشاء بیماری و تلاش برای کشف پادتن و واکسن آغاز کرده است که در صورت حصول نتیجه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

۵- قرارگاه پدافند زیستی کشور همچنان تا فروکش کردن بیماری در سطح جهانی در حالت آماده‌باش کامل بوده و به همکاری و حمایت خود از سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های مسئول بهداشتی و درمانی در این رابطه ادامه خواهد داد.

۶- در شرایط فعلی مهمترین راهکار توصیه شده برای مقابله با این بیماری رعایت اصول پیشگیری و بهداشت فردی است که با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال اطلاع‌رسانی و اجرا است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

چرا کرونا ساخته آمریکا یا چین نیست؟

روزنامه «القدس العربی» در یادداشتی به قلم محمد عایش، به بررسی فرضیه ساختگی بودن ویروس...

بهترین فرصت تاریخی برای آمریکایی‌ها بود که از مسیر غلط شان برگردند/خوشبختانه روند شیوع ویروس کرونا در تمام استانها نزولی است

حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: خوشبختانه در این بیماری و ویرو...

خبر خوش روحانی درباره کرونا در روز طبیعت+فیلم

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: خوشبختانه درباره ویروس کرونا، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news