اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 فروردین 1399
16 بهمن 1398 16 بهمن 1398
12:06 12:06

محمود واعظی: اروپا مکانیسم ماشه را فعال نمی‌کند

محمود واعظی رئیس دفتر رییس جمهور اظهار کرد از سخنان بورل به نظر می‌آید اروپا مکانیسم ماشه را عملیاتی نخواهد کرد.

واعظی: اروپا نمی‌خواهد از مکانیسم ماشه استفاده کند

به گزارش سلام نو، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران درباره سفر جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ایشان روز دوشنبه سفری به تهران داشتند و در این سفر با آقای دکتر ظریف، آقای لاریجانی و ریاست محترم جمهوری دیدارهایی داشتند.

وی با بیان اینکه این سفر به خواست خود ایشان بوده، گفت: با توجه به اینکه اخیراً منصوب شده با توجه به شرایطی که پیش آمده بود و مواضعی که ما اتخاذ کرده بودیم به ویژه تصمیم گام پنجم که تصمیم بسیار مهمی بود، اروپایی‌ها به هر دلیل علاقه مند بودند به اینکه عکس‌العمل نشان بدهند بحث‌های مختلفی مطرح کردند که در مقابل عکس العمل ایران مطرح شده بود مواضع ایران مواضع محکم و قاطعی بود ایشان سفری که به تهران داشتند.

رییس دفتر رییس جمهوری مذاکرات مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را  بسیار خوب عنوان کرد و افزود: نکته اولی که مطرح کردند این بود که قبول کردند که اروپایی‌ها با خروج آمریکا از برجام به تعهداتی که داشتند، نتوانستند پایبند بمانند و به‌ آن عمل کنند.
واعظی اضافه کرد: بحث دومی که ایشان مطرح کردند این بود که حتما اروپا می‌خواهد در همه ابعاد با ایران روابط خوب داشته باشد گفتند که ما به سهم خودمان در اتحادیه اروپا تلاش می‌کنیم که برجام بماند و فعلا هیچ موافقتنامه ای را بهتر از برجام نداریم و باید تلاش کنیم و از ما هم خواست که همکاری کنیم.
رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: معنی دیگر این اظهارات این است که آنچه که درباره مکانیزم ماشه مطرح می‌کردند، عملیاتی نمی‌شود همانطور که چند هفته قبل گفتند. به هر حال ممکن است برای افکار عمومی خودشان بخواهند پاسخ هایی در ارتباط با گام پنجم ما داشته باشند و این به معنای این نیست که تا جایی پیش بروند که عملاً برجام به هم بخورد.
/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

بودجه 100هزار میلیارد تومانی مبارزه با کرونا کجا هزینه می شود؟+فیلم

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی مبارزه با آثار اقتصادی کرون...

اقدامات دولت برای خنثی کردن آثار اقدام FATF

رییس دفتر رییس جمهوری از تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های دولت برای خنثی سازی آثار اقدام روز...

انتقاد واعظی از تخریب جناحی دولت

رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتقاد از برخی تخریب‌ها توسط گروه‌ها و جناح‌ها در آستانه انت...

ردصلاحیت کاندیداها به دلیل دفاع از برجام / مشکل دولت با صداوسیما / سرانجام استعفای پیوندی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت به سئوالات خبرنگاران پاسخ دا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news