اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
17 بهمن 1398 17 بهمن 1398
11:35 11:35

اظهارات نوبخت درباره پروژه‌هایی که فقط کلنگ ‌زنی می‌شود!

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور در سفری به کرمان به صورت نمادین کلنگ احداث هزار واحد مسکونی را زمین زد.

سفر یک روزه نوبخت به خوزستان

به گزارش سلام نو، دکتر "محمدباقر نوبخت" پیش از ظهر امروز ۱۷ بهمن ماه در حاشیه کلنگ زنی یک هزار واحد مسکونی تخریب شده ناشی از سیل دی ماه ۹۸ در جنوب استان کرمان گفت: خوشحالم که خداوند توفیق دوباره به بنده داد تا باری دیگر با مردمان این خطه از نزدیک دیدار کنم.

وی با اشاره به سفر قبلی خود به جنوب استان کرمان اظهار کرد: در سفر سال گذشته مقرر شد ۱۰ هزار واحد مسکونی برای افراد کم درآمد و نیازمند در استان کرمان ساخته شود که از آن واحدها، امروز ۵ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) احداث شده به بهره برداری خواهد رسید.

معاون رییس جمهور با اشاره به برخی از انتقادات که چرا دوباره به جنوب استان کرمان سفر کرده است؟ افزود: در سال قبل قولی به مردم اینجا دادم و امروز باید به قول خودم عمل می کردم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با یادآوری بارندگی های دی ماه امسال در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور عنوان کرد: در زمان سیل به دلیل آنکه برای رسیدگی به مشکلات استان سیستان و بلوچستان از این بارندگی ها بودم نتوانستم به کرمان سفر کنم و بر خود واجب می دانستم که در کوتاهترین زمان ممکن جهت سرکشی از مناطق سیل زده جنوب استان، این منطقه سفر کنم.

وی افزود: امروز کار نوسازی و بازسازی واحدهای آسیب دیده آغاز می شود که در هیات دولت برای استان کرمان احداث یک هزار واحد و مرمت و تعمیر ۶۰۰ واحد مسکونی تخریب شده ناشی از وقوع سیل اخیر در این منطقه مصوب و تامین مالی شده است.

نوبخت با تاکید برآنکه این واحدهای مسکونی ظرف ۶ ماه آینده ساخته خواهند شد، عنوان کرد: هر کجا که کلنگ احداثی را به زمین زدم احداث آن را پیگیری کرده و آن را افتتاح خواهم کرد تا مدیون مردم آن منطقه نباشیم.

در سیل اخیر یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در جنوب استان کرمان خسارت دیده اند که یک هزار واحد آن تخریب شده است.

براساس این گزارش، برای هر واحد تخریب شده در سیل امسال، ۴۰ میلیون تومان وام با سود ۵ درصد و همچنین بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به خسارت دیده شدگان اعطا خواهد شد.
دکتر نوبخت معاون رییس جمهور در حاشیه این کلنگ زنی در واکنش به درخواست یکی از جوانان روستای بیژن آباد سفلی رودبار جنوب مبنی بر اینکه در این منطقه سالن ورزشی وجود ندارد، ضمن به زمین زدن  کلنگ سالن ورزشی در این منطقه گفت: این قول را خواهم داد که ظرف ۶ ماه آینده سالن ورزشی این منطقه به بهره برداری برسد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اختصاص 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد مبارزه با ویروس...

نوبخت به گیلان رفت / دستور روحانی به 4 وزیر برای تسریع در روند خدمت رسانی به گیلانی‌ها

گزارشی از وضعیت مناطقی که پس از بارشهای سنگین برف در استان های گیلان و مازندران دچار ...

نوبخت مبلغ اصلی عیدی کارمندان را اعلام کرد!

 محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مبالغ اعلام شده قبلی عیدی کارکنان دول...

عکس‌هایی از یک مسئول دولتی در جاده شمال!

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به بازدید آزادراه تهران شمال رفت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news