اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
17 بهمن 1398 17 بهمن 1398
12:12 12:12

رونمایی از کتاب «تلخ‌تر از انتظار» و بازی موبایلی «سرباز قهرمان»

 صبح امروز از دو دستاورد فرهنگی نیروی هوایی ارتش با حضور امیر سرتیپ  نصیرزاده رونمایی شد.

کتاب «تلخ‌تر از انتظار» و بازی موبایلی «سرباز قهرمان» رونمایی شد

به گزارش سلام نو، طی مراسمی با حضور امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش، از دو دستاورد فرهنگی این نیرو شامل کتاب «تلخ‌تر از انتظار» و بازی موبایلی «سرباز قهرمان» رونمایی شد.

کتاب «تلخ‌تر از انتظار» مروری بر زندگی امیر سرلشکر خلبان شهید اسداله بربری است که این شهید بزرگوار در هیجدهم مهرماه ۱۳۵۹ پس از انجام چندین مأموریت برون مرزی، هواپیمایش مورد اصابت موشک رژیم بعثی قرار گرفت و از آن تاریخ به مدت ۲۲ سال مفقودالاثر باقی ماند که سرانجام بقایایی از پیکر مطهر وی به همراه سایر همرزمانش از جمله شهید خلبان عباس دورا ن و شهید خلبان سیدعلی اقبالی دوگاهه، در سال ۱۳۸۱ به میهن بازگشت.

این کتاب در سه بخش شامل؛ روایت ۲۲ سال چشم‌انتظاری سرکار خانم «فرح شایانی» همسر شهید سرلشکر بربری، خاطرات همرزمان شهید و اسناد و تصاویر این شهید والامقام است که توسط «حمیدرضا تندرو» و «محمد عباسی» به رشته تحریر درآمده است.

همچنین بازی موبایلی «سرباز قهرمان» که توسط کارکنان وظیفه نیروی هوایی ارتش طراحی و ساخته شده است، در این مراسم رونمایی شد.

امیر سرتیپ نصیرزاده در حاشیه این مراسم که در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران با تأکید بر اهمیت فعالیت در حوزه‌های مختلف فضای مجازی گفت: نیروی هوایی ارتش در حوزه جنگ نرم و مقابله با عملیات روانی دشمن برنامه‌های متعددی در دست اقدام دارد که عمده این برنامه‌ها برای کارکنان پایور و نیرو‌های وظیفه که در معترض تهدیدات بیشتر دشمنان هستند، انجام می‌شود.

وی با اشاره به تبیین برنامه‌های مختلف در نهاجا در حوزه فضای مجازی گفت: در راستای عمل به توصیه‌های فرمانده معظم کل قوا در زمینه تنظیم برنامه‌های ویژه برای کارکنان وظیفه در مدت زمان خدمت در نیرو‌های مسلح، در نیروی هوایی برنامه‌های متعددی طراحی شده است که یکی از این برنامه‌ها ورود به حوزه بازی‌های رایانه‌ای و تلفن همراه است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش همچنین با بیان اینکه «حوزه بازی‌های رایانه‌ای و تلفن همراه از حوزه‌هایی است که جوانان در آن حضور دارند»، خاطرنشان کرد: اگر در این فضا‌ها حضور نداشته باشیم، خلاء این حضور با دشمنان پر خواهد شد؛ به همین دلیل حمایت از بازی‌های تلفن همراه با الگو‌ها و فرهنگ بومی و آنچه که در سنت، فرهنگ و دین ما تبیین شده در دستور کار نیرو‌های مسلح قرار گرفته است

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

خدمت رسانی فوری ارتش به سیل زدگان سیستان

 امیر موسوی معاون عملیاتی ارتش اعلام کرد: مردم نگران امدادرسانی به سیل زدگان نباشند ز...

حسن عباسی؛ مردی با حاشیه امن همیشگی

اگر اندکی دست به گوشی باشید حتما کلیپ‌های رنگارنگ حسن عباسی را دیده‌‌اید، کسی که برای...

افزایش تعاملات دوجانبه ایران و پاکستان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد با تعامل دو نیروی دریایی ایرا...

استخدام در دانشگاه‌های افسری ارتش

بنابر اطلاعیه‌ای که دانشگاه‌های افسری ارتش منتشر کرده قرار است برای تکمیل کادر افسری ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news